I Drużyna

Rozpoczynamy sparingowe granie. Naszym rywalem Wisła Płock.

Data publikacji: 28.06.2024

Jutro (29.06) podopieczni Rafała Smalca rozegrają pierwszy sparing w ramach letnich przygotowań. Naszym rywalem będzie ligowy rywal, Wisła Płock, a pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 11:00. Początek sezonu wiąże się nierozerwalnie z przygotowaniami, nie tylko wśród piłkarzy, ale również i kibiców. Dlatego już teraz zachęcamy do przedłużania swoich karnetów na przyszły sezon w ramach przedsprzedaży z zachowaniem 10% rabatu, drogą internetową (online) oraz stacjonarnie w Czarnej Koszuli.

Wisła Płock miniony sezon pierwszej ligi zakończyła na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem 51. punktów i stratą zaledwie dwóch „oczek” do miejsca barażowego. Latem w drużynie „Nafciarzy” doszło do kilku zmian. Stery zespołu w miejsce zwolnionego Dariusza Żurawia powierzono znanemu na Mazowszu Mariuszowi Misiurze. Władze Klubu pożegnały się również z kilkoma piłkarzami, w tym m.in. Adamem Chrzanowskim czy Nikolą Sreckoviciem.

Zespół z północnej części Mazowsza przeprowadził w tym czasie także kilka transferów przychodzących do Klubu, a wśród nich najgłośniejszym nazwiskiem jest bramkarz Maciej Gostomski, związany ostatnio z Górnikiem Łęczna. Wisła pozyskała również perspektywicznego Ksawerego Kukułkę, występującego na pozycji lewego obrońcy, który dołączył do ekipy z Płocka na zasadzie rocznego wypożyczenia z Lecha Poznań.

Nafciarze pozyskali również znanych z boisk Ekstraklasy Bojana Nasticia oraz Dominika Kuna. Poza tym zespół zasilili Andrias Edmundsson oraz Miłosz Brzozowski.

Nafciarze aktualnie przebywają na obozie w Kępnie, trenując na obiektach hotelu Bonifacio, na których zagramy jutrzejszy sparing. Początek o godzinie 11:00. Sparing będzie otwarty dla kibiców, a relacja z niego będzie dostępna na naszych social mediach.