II Drużyna

Rezerwy znowu zwycięskie. Sparingowa wygrana z Tygrysem Huta Mińska

Data publikacji: 11.02.2024

W sobotni wieczór zespół rezerw warszawskiej Polonii przystąpił do drugiego spotkania kontrolnego w ramach zimowego okresu przygotowawczego. Naszym przeciwnikiem był Tygrys Huta Mińska, a spotkanie zakończyło się wygraną Dumy Stolicy 6:4 (2:0).

Pierwsza połowa odbyła się pod nasze dyktando i na przerwę schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem po trafieniach Krystiana Tymendorfa w 21. i 31. minucie. W drugiej połowie worek z bramkami rozwiązał się już na dobre, a oba zespoły urządziły sobie prawdziwy trening strzelecki.

Drugą część gry rozpoczęliśmy w najgorszy możliwy sposób, bo od starty gola na 2:1. Bramka dla rywali z Huty Mińskiej nie podłałmała jednak naszych zawodników. Wręcz przeciwnie, zachęciła ich do jeszcze lepszej gry. W efekcie na przestrzeni kolejnych dziesięciu minut strzeliliśmy dwie bramki. Najpierw Olesiński po asyście Emre Celika, następnie Vorobiov i mieliśmy już wynik 4:1. Pod koniec regulaminowego czasu gry po trafieniu dołożyli jeszcze Bieda oraz Oskar Jenner. W międzyczasie stojący między słupkami Wiśniewski był zmuszony jeszcze trzykrotnie wyjmować piłkę z siatki, a spotkanie zakończyło się finalnie naszym zwycięstwem 6:4 (2:0).

W drugich 45. minutach doszło do zmian w naszym zespole, a szansę zaprezentowania swoich umiejętności dostało kilku zawodników testowanych.

Skład: Wiśniewski – Kondeja (46. Jarosz), S. Olczak (46. Olesiński), Testowany 1 (60. Kaim) – S. Dąbrowski (55. Testowany 2), Bartkiewicz (55. Oskar Jenner). Rowicki (55. Żakowski ), Keller (55. Testowany 4), Emre Celik (55. Bieda) – Kaim (46. Testowany 5), Tymendorf (55. Vorobiov)