II Drużyna

Rezerwy rozbiły Legionovie II Legionowo w meczu sparingowym

Data publikacji: 04.02.2024

W pierwszym tegorocznym sparingu Polonia II Warszawa pokonała rezerwy Legionovii Legionowo 4:0. Dubletem w tym spotkaniu popisał się Krystian Tymendorf.

Sobotni sparing z rezerwami Legionovii Legionowo rozpoczął się od mocnego uderzenia naszego zespołu w postaci dwóch trafień Krystiana Tymendorfa w 7. i 9. minucie. Mimo kilku okazji do strzelenia gola w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie i do szatni schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem.

W przerwie doszło do kilku zmian personalnych w naszym zespole, a trener Damian Falkowski dał szansę zaprezentowania swoich umiejętności kilku zawodnikom testowanym, którzy w najbliższym czasie mogą zasilić szeregi drugiego zespołu. Obok nich na placu gry mogliśmy również zobaczyć dobrze nam znanych z rundy jesiennej zawodników, chociażby Sebastiana Olczaka.

W 54. minucie trzecią bramkę dla Dumy Stolicy dołożył Bartkiewicz, a gola przypieczętowującego zwycięstwo 4:0 strzelił dwadzieścia minut później jeden z zawodników testowanych.

Okres przygotowawczy poza jednym wyjątkiem na początku przygotowań przebiega według wcześniejszego ustalonego planu. W styczniu pracowaliśmy codziennie nad aspektami typowymi dla tego okresu przygotowawczego, w lutym dochodzą nam mecze kontrolne, w których będziemy chcieli skupiać się na aspektach, nad którymi będziemy pracować w tygodniu – przyznał trener Falkowski.

I dodał:

Cieszy frekwencja, jak i zapał chłopaków do pracy na treningach, pozwala to optymistycznie patrzeć w przód. Dzisiaj mogliśmy zagrać na dwie jedenastki, a i tak nie skorzystaliśmy z wszystkich zawodników. Pojawiło się parę nowych twarzy, z częścią zawodników jesteśmy również po słowie i mam nadzieję, że szybko zostaną oficjalnie naszymi zawodnikami.

Kolejny mecz kontrolny drużyna Damiana Falkowskiego rozegra już w najbliższą sobotę, 10 lutego, a naszym przeciwnikiem będzie Tygrys Huta Mińska.

Skład w I połowie: Habura – Żakowski, Kondeja, Jarosz – Parafianowicz, S. Dąbrowski, Testowany nr.1, Keller, Kaim – Tymendorf, Sledziewski

Skład w II połowie: Wiśniewski – Testowany nr. 1, S.Olczak, Olesiński – Bartkiewicz, Ziembicki, Rowicki, Testowany nr. 2 , Testowany nr. 3- Testowany nr. 4, Vorobiov