I Drużyna

Rafał Smalec: W meczu z Pogonią Siedlce pokazaliśmy piłkarską jakość

Data publikacji: 19.02.2022

Czarne Koszule w piątym sparingu w ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej zremisowały na wyjeździe z II-ligową Pogonią Siedlce 2:2. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Krystian Pieczara i Junior Radziński. Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi pomeczowych – trenera Polonii Warszawa Rafała Smalca i kapitana drużyny Łukasza Piątka.

Rafał  Smalec (trener Polonii Warszawa): Jesteśmy zadowoleni z postawy naszych zawodników w meczu z Pogonią, ale mamy jednak spory niedosyt. Ogromna szkoda, że warunki atmosferyczne w tak dużym stopniu przyczyniły się do kreowania wielu zachowań na boisku, a obie drużyny były nastawione, żeby grać w piłkę. Pogoń Siedlce za tydzień rozpocznie rundę wiosenną, a my też jesteśmy blisko finalizacji jeśli chodzi o zestawienie personale szukamy tych ostatecznych rozwiązań i niestety przez warunki atmosferyczne nie mogliśmy rozegrać w pełni tego meczu. Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni, bo były trudne warunki, ale pokazaliśmy dobrą jakość piłkarską. Stworzyliśmy dużą liczbę groźnych sytuacji bramkowych, które powinny zakończyć się skutecznym strzałem i wynik byłby wyższy. Jako sztab cieszymy się z postawy naszych wszystkich zawodników, ponieważ widać, że byliśmy zmotywowani, chcieliśmy i graliśmy w piłkę. Zbudowaliśmy naprawdę wiele sytuacji, które powinny zakończyć się strzeleniem bramki, więc zadowolenie jest, ale wiemy, że są elementy, które musimy dopracować. Stwarzamy wiele sytuacji, ale za mało zamieniamy na bramki i nie ukrywamy, że to jest naszą bolączką, jednak cały czas bardzo ciężko pracujemy i wierzymy, że na mecz z Unią Skierniewice będziemy w pełni gotowi. Jesteśmy świadomi, że musimy poprawić ten aspekt i na pewno w najbliższych treningach chcemy wpleść jak najwięcej środków treningowych, które będą czysto związane z finalizacją akcji.

Przed nami kolejny tydzień ciężkich przygotowań, aby w sobotę w meczu kontrolnym z Avią Świdnik pokazać to, nad czym pracujemy na treningach. Będziemy doskonalili najmniejsze szczegóły, gdyż potem mamy już ostatnią prostą do meczu z Unią. Musimy utrzymać drużynę w jak najwyższym poziomie fizycznym, piłkarskim, ale i mentalnym. Wiemy, że nasi zawodnicy „bardzo chcą”, ale wszystkie te aspekty są ściśle ze sobą połączone i musimy zadbać, by żaden z nich nie został pominięty w przygotowaniach.

Łukasz Piątek (kapitan Polonii Warszawa): Za nami bardzo cenny sparing z Pogonią Siedlce i na pewno cieszą bramki naszych napastników. Mogliśmy wygrać to spotkanie, ale też szanujemy remis, bo jednak Pogoń rywalizuje w wyższej klasie rozgrywkowej. Sam rezultat meczu kontrolnego nie jest jednak najważniejszy, ponieważ jesteśmy jeszcze w trakcie przygotowań do rundy rewanżowej, którą rozpoczynamy 5 marca domowym meczem z Unią Skierniewice. Ciężko trenujemy, jesteśmy dobrze już przygotowani, ale cały czas pracujemy nad doskonaleniem naszej gry i eliminacją błędów popełnianych w meczach kontrolnych. Wierzę, że nasza praca zaprocentuje w rundzie rewanżowej i na mecz ligowy z Unią będziemy gotowi w 100%, by pokazać się z jak najlepszej strony i zdobyć komplet punktów.