I Drużyna

Rafał Smalec: Odnieśliśmy wygraną po dobrej grze i chcemy to kontynuować, aby zbudować odpowiednią jakość i markę

  • Strona główna
  • Aktualności
  • Rafał Smalec: Odnieśliśmy wygraną po dobrej grze i chcemy to kontynuować, aby zbudować odpowiednią jakość i markę
Data publikacji: 20.03.2022

Polonia Warszawa w niedzielnym ligowym pojedynku pokonała na wyjeździe Błoniankę Błonie 2:0, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu. Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi pomeczowych – trenera Rafała Smalca i Marcina Kluski!

Rafał Smalec (trener Polonii Warszawa): Za nami kolejny trudny, ale bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Wydaje się z perspektywy ławki rezerwowej, że mieliśmy całkowitą kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku i wygraliśmy w pełni zasłużenie. Wykonaliśmy kapitalną pracę, zrealizowaliśmy w 100% założenia na ten mecz i jesteśmy bardzo szczęśliwi. Odnieśliśmy wygraną po dobrej grze i chcemy to pielęgnować oraz kontynuować, aby zbudować odpowiednią jakość i markę jeśli chodzi o postawę na boisko.

Błonianka Błonie to bardzo trudny przeciwnik i myślę, że nie jedna drużyna tutaj będzie miała kłopoty ze zdobyciem punktów, ale dla mnie najważniejsza jest nasza drużyna i to co my robimy. Jako sztab cieszymy się z konsekwencji, jaką pokazujemy na boisku. Robimy wszystko, by poziom jakości i koncentracji utrzymać w każdym meczu i to jest dla nas najważniejsze. Chłopaki ciężko pracują i potem zbierają tego owoce na boisku. Teraz cieszymy się z wygranej nad Błonianką Błonie, ale następnego treningu zaczynamy akcję Jagiellonia i 200% normy.

W niedzielnym spotkaniu w naszym zespole zadebiutowało dwóch nowych zawodników – Wojciech Fadecki i Szymon Lewicki. To był ich pierwszy mecz i chociaż są doświadczonymi zawodnikami to zawsze te pierwsze mecze są niewiadomą dla nich. Jestem przekonany, że dadzą nam jakość i pomogą w naszej grze i odnoszeniu kolejnych zwycięstw. Jestem bardzo zadowolony z ich postawy wszystkich naszych zawodników, bo tworzymy grupę, która płynie w jedynym kierunku do brzegu.

Marcin Kluska (pomocnik Polonii Warszawa): Myślę, że cały mecz był pod naszą kontrolą. Błonianka nie była w stanie nam zagrozić. Tak na prawdę oddali jeden groźny strzał ze stałego fragmentu gry, ale „Brudi” (Michał Brudnicki przyp. red.) był na posterunku i popisał się efektowną interwencją. Z drugiej strony my tych sytuacji stworzyliśmy sporo i znowu szkoda, że nie padło trochę więcej goli, ale ważne ze te dwa dały nam pewne zwycięstwo.

Błonianka miała ciekawą zwycięską serię, która na tym poziomie na pewno robi wrażenie, ale faktycznie my skupiamy się na sobie i zdecydowanie zgodzę się, że każde kolejne zwycięstwo buduje morale drużyny i dodaje pewności siebie na następne mecze. Bramka w w tym meczu nie smakowałaby tak samo, gdyby za tym nie szły wyniki drużyny. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy i to jest w tym wszystkim najważniejsze. Co do współpracy z „Pieniem” to faktycznie trochę zamieszania robimy i to również jest bardzo budujące. Mam nadzieję, że jeszcze wiele owoców i zwycięstw dla drużyny ta współpraca przyniesie.

Już 26 marca o godzinie 17:00 czeka nas kolejny domowy mecz, w którym zmierzymy się z Jagiellonią II Białystok! Nie może Was zabraknąć na trybunach! Bilety na ten mecz są już dostępne w sprzedaży online – kup bilet.