GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

Wideo I Drużyna

Rafał Smalec: Musimy być pełni wiary, determinacji i pasji

Data publikacji: 07.11.2021

Zwycięskie spotkanie z GKS-em Wikielec skomentował trener Polonii Rafał Smalec oraz zawodnicy Marcin Kluska i Szymon Jarosz.

Rafał Smalec (trener Polonii Warszawa): W pierwszej połowie było ciężko, brakowało nam błyskotliwości i konkretów. Ale w drugiej połowie zdecydowanie mieliśmy pełną kontrolę nad boiskiem i nad tym, co się dzieje. W ostatnich minutach niepotrzebnie oddaliśmy pole przeciwnikowi, chcieliśmy już w pełnej kontroli dograć, bez straty bramki, co też jest bardzo ważne dla zawodników. Z przebiegu całego meczu możemy być zadowoleni. Musimy wierzyć, że praca którą wykonujemy na treningach jest dobra i przynosi efekty. Będziemy przygotowani na mecz z Legionovią najlepiej jak tylko potrafimy, a boisko zweryfikuje nasze oczekiwania.

Marcin Kluska (pomocnik Polonii Warszawa): Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu, ale graliśmy cierpliwie i druga część meczu przyniosła nam bramki. Cieszymy się, bo strata do lidera zmniejszyła się i za tydzień jesteśmy gotowi, by zdobyć trzy punkty. Chyba wszystkie bramki, które strzeliłem w tym sezonie zdobyłem na K6, można powiedzieć, że to mój stadion. Nie ukrywam, że w ostatnim meczach siedziałem na ławce i byłem głodny gry. Dostałem szanse i myślę, że ją wykorzystałem, strzelając te dwie bramki. Najważniejsza jest jednak drużyna i razem idziemy do góry. W Legionowie damy z siebie wszystko, by wywieźć trzy punkty.

Szymon Jarosz (obrońca Polonii Warszawa): Przygotowujemy się pod każdego przeciwnika i to nie ma znaczenia czy gramy trójką czy czwórką obrońców – wszystko ćwiczymy na treningach i jesteśmy gotowi. Wszyscy jesteśmy świadomi jak ważne spotkanie czeka nas za tydzień. Jeśli wyjdziemy spięci na ten mecz z przekonaniem, że jak nie wygramy to nie awansujemy to wtedy będzie ciężko.