I Drużyna

Rafał Smalec: Dopóki piłka w grze trzeba mocno wierzyć w to, że twoja drużyna jest w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść

  • Strona główna
  • Aktualności
  • Rafał Smalec: Dopóki piłka w grze trzeba mocno wierzyć w to, że twoja drużyna jest w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść
Data publikacji: 31.03.2022

Polonia Warszawa w 1/8 finału Mazowieckiego Pucharu Polskie pokonała u siebie Broń Radom 2:1. Przebieg środowego spotkania skomentował trener Rafał Smalec i Wojciech Fadecki.

Rafał Smalec (trener Polonii Warszawa): Mamy szeroką i dobrą kadrę, więc nie mogłem postąpić inaczej, jak dać szansę gry wazonikom, którzy dostają jej mniej w meczach ligowych. Bardzo im ufam i wierzę, że w najważniejszych momentach nam pomogą wybitnie, więc zasłużyli na tę okazję i szansę. Dla nas jest to bardzo ważny etap, że przeszliśmy do kolejnej rundy i walczymy dalej. Byliśmy przygotowani na wszystkie rozwiązania, ale dopóki piłka w grze trzeba mocno wierzyć w to, że twoja drużyna jest w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Widać było do końca, że drużyna chce iść po tę bramkę i wielkie słowa uznania, że cały czas parli po zwycięstwo. Zrobimy wszystko, by również w rozgrywkach pucharowych zajść jak najdalej.

Wojciech Fadecki (zawodnik Polonii Warszawa): Początek meczu nie układał się tak jak tego chcieliśmy, ale konsekwentnie atakowaliśmy i do końca staraliśmy się wynieść z tego meczu pozytywny rezultat. Dostałem idealną piłkę od Damiana Mosiejki, wykorzystałem tę sytuację i awansowaliśmy do ćwierćfinału Pucharu. Schodząc do szatni zdobyta bramka nas podbudowała. Wiedzieliśmy, że po przerwie będziemy mieć swoje sytuacje i konsekwentnie dążyliśmy do ich wykorzystania.