GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

I Drużyna

Rafał Parobczyk: Z meczu na mecz potrafimy choć w drobnych szczegółach poprawiać naszą grę i przyswajać wskazówki sztabu szkoleniowego

  • Strona Główna
  • Aktualności
  • Rafał Parobczyk: Z meczu na mecz potrafimy choć w drobnych szczegółach poprawiać naszą grę i przyswajać wskazówki sztabu szkoleniowego
Data publikacji: 02.02.2022

Czarne Koszule w drugim meczu kontrolnym w zimowym okresie przygotowawczym zremisowała z Podhalem Nowy Targ 1:1. Co po spotkaniu powiedzieli nasi zawodnicy Rafał Parobczyk i Wojciech Fadecki? Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi pomeczowych.

Rafał Parobczyk (zawodnik Polonii Warszawa): W okresie ciężkich zimowych treningów każdy sparing to ogromna przyjemność, szczególnie dla mnie, gdyż są to moje pierwsze mecze od września zeszłego roku. Dodatkowo mogliśmy w meczu kontrolnym z Podhalem zagrać na boisku położonym pod balonem, co było miłą odmianą po zmaganiu się przez ostatni tydzień z kapryśną górską pogodą.

Co do samego sparingu myślę, że było to w naszym wykonaniu lepsze spotkanie niż przed kilkoma dniami z Lubaniem Maniowy. I jest to na pewno budująca informacja, że z meczu na mecz potrafimy choć w drobnych szczegółach poprawiać naszą grę i przyswajać wskazówki sztabu szkoleniowego. Musimy dalej dbać o to, aby pracując nad kolejnymi aspektami, nie zatracić tego, co robiliśmy dobrze do tej pory, gdyż wbrew pozorom czasu na szlify nie ma aż tak dużo jak mogłoby się wydawać. Dobrze, że graliśmy z zespołem z 3 Ligi (Podhalem Nowy Targ przyp. red.), który w mojej ocenie prezentował naprawdę wysoki poziom, jeśli chodzi o kulturę gry. Podhale od lat utrzymuje się w czołówce swojej ligi i słynie z mądrego budowania akcji, dzięki czemu byliśmy zmuszeni do koncentracji i rzetelnej pracy w każdej sekundzie meczu. Remisowy wynik pokazuje, że nadal potrzebny jest w naszej grze postęp, aby z takimi rywalami dominować przez większą część spotkania, choć już w tym spotkaniu byliśmy tego blisko.

Wojciech Fadecki (zawodnik Polonii Warszawa): Moje wrażenia po pierwszych meczach sparingowych w nowej drużynie są bardzo pozytywne. W zespole jest ogromna jakość i potencjał, myślę że współpraca każdego zawodnika i Trenerów jest na wysokim poziomie, bo wszyscy mamy świadomość jaki mamy cel i tylko wspólnie możemy go osiągnąć. Sparing z Podhalem Nowy Targ był rozgrywany w dobrym tempie jak na ten okres przygotowań, widać było, że to nad czym pracujemy i jak trenerzy chcą, abyśmy grali wychodzi nam coraz lepiej. Każdy z zawodników, wie co ma robić na boisku. Oczywiście zawsze jest coś do poprawy, ale mamy jeszcze trochę czasu do startu rundy wiosennej i jestem przekonany, że na pierwszy mecz będziemy gotowi w 100%.

Staram się wykonywać swoje zadania od sztabu najlepiej jak potrafię i nieważne jaką formacją będziemy grać czy na jakiej pozycji będę wystawiony – zrobię wszystko, by pomóc drużynie. Dzięki odprawom i analizom dokładnie wiemy, jak mamy grać na danej pozycji, więc tylko od nas zależy jak to będzie funkcjonować w czasie meczu. Jeżeli chodzi o aklimatyzację w drużynie to jestem bardzo zadowolony. Widać, że jest to grupa zawodników lubiąca ze sobą przebywać i świadoma tego, o co razem walczymy.