GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

I Drużyna

Rafał Parobczyk: Z meczu na mecz poprawialiśmy dużo – od małych detali związanych z poruszaniem się po boisku na finalizacji kończąc

  • Strona Główna
  • Aktualności
  • Rafał Parobczyk: Z meczu na mecz poprawialiśmy dużo – od małych detali związanych z poruszaniem się po boisku na finalizacji kończąc
Data publikacji: 28.02.2022

Polonia Warszawa w ostatnią sobotę zagrała ostatni mecz kontrolny przed rundą wiosenną, w którym wygrała z Avią Świdnik 4:0. Okres zimowych przygotowań i meczów kontrolnych podsumowali Rafał Smalec, Michał Brudnicki i Rafał Parobczyk.

Rafał Smalec (trener Polonii Warszawa): Wszystkie sytuacje, które stworzyliśmy podczas meczu z Avią Świdnik chcielibyśmy zamienić na bramki i zwycięstwa w lidze, bo to jest prawdziwa weryfikacja tego, jak pracowaliśmy w zimowym okresie przygotowawczym. Jednak sparingi mimo pełnego zaangażowania i tego, co chcemy grać to jednak są to mecze kontrolne, a te prawdzie emocje, adrenalina, drżąca noga przyjdą w meczach ligowych.

Michał Brudnicki (bramkarz Polonii Warszawa): Okres przygotowawczy był dosyć długi, bo od czasu ostatniego ligowego meczu minęło 3,5 miesiąca. Wykonaliśmy bardzo ciężko pracę i jesteśmy w pełni przygotowani na rundę wiosenną. Cieszy to, że w ostatni meczu sparingowym zagraliśmy na zero z tyłu i strzeliliśmy cztery bramki, co na pewno dla każdego z nas jest budujące.

Rafał Parobczyk (zawodnik Polonii Warszawa): Meczem z Avią Świdnik zakończyliśmy okres przygotowawczy przez większość piłkarzy nielubiany. To jest też czas, kiedy wyczekujemy oficjalnych meczów ligowych, natomiast był to bardzo produktywny czas. Z meczu na mecz poprawialiśmy naprawdę dużo w naszej grze małe detale związanych z poruszaniem się na boisku po finalizację akcji, co mogliśmy zobaczyć w ostatnim sparingu z Avią. Bardzo się cieszę, że mogłem w pełni podjąć normalną rywalizację z kolegami z drużyny czy przeciwnikami na boisku w pełnym wymiarze, nie patrząc na to czy coś mnie boli.

Już 5 marca o godzinie 14:00 Czarne Koszule wracają do gry po zimowej przerwie w rozgrywkach i rozpoczynają rundę rewanżową meczem z Unią! Na pewno czeka nas zacięta rywalizacja o ligowe punkty i nie może Was zabraknąć na trybunach! Bilety na ten mecz są już dostępne w sprzedaży online – kup bilet.