I Drużyna

Radziński królem zimy? Dwumecz z Motorem na remis

Data publikacji: 17.02.2023

Po jednej z najdłuższych przerw rozgrywkowych w historii, 17 lutego piłkarze Polonii rozegrali w Lublinie dwumecz sparingowy z Motorem, który kończył okres przygotowawczy. Pierwsze spotkanie Czarne Koszule przegrały 0:2, a w drugim pokonały rywala 3:1. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Junior Radziński, który wyrasta na jednego z największych wygranych zimy.

Ligowe spotkanie w Lublinie z Motorem było jedną z najważniejszych jesiennych wygranych Polonii. Mimo optycznej przewagi rywali, Czarne Koszule wywiozły wówczas z Lublina komplet punktów za sprawą bramki Marcina Kluski. Nic dziwnego, że nasi trenerzy na ostatni sprawdzian przed powrotem do ligowych zmagań wybrali właśnie tego rywala, z którym przez pełne 180 minut (plus doliczony czas!) mierzyli się w piątkowe popołudnie. Jak możemy ten dwumecz podsumować? Chyba jako złe miłego początki, bo pierwsze 90 minut to Motor wygrał 2:0 po bramkach Kosiora i Rudola w końcowych fragmentach tego spotkania. Ten mecz był wyrównany, jednak w końcówce to gospodarze zachowali więcej zimnej krwi pod naszą bramką i mogli cieszyć się z wygranej.

Kolejne 90. minut to jednak nasza całkowita dominacja. Na murawie brylował Junior Radziński, który pod koniec pierwszej części gry zdobył swoją trzecią, a po chwili czwartą bramkę w zimowych grach kontrolnych. –Nie zamierzam odpuszczać, chcę udowodnić, że zasługuję na regularną grę na poziomie II ligi – mówił nam 19-latek przed spotkaniem i słowa dotrzymał, znów trafiając do bramki rywala.  Pierwsze trafienie w barwach Polonii dołożył też Filip Balcewicz i zespół prowadzony przez Rafała Smalca przez znaczną część meczu wyraźnie prowadził. W końcówce Motor zdobył swoją jedyną bramkę w tym spotkaniu, doprowadzając wynik dwumeczu do remisu.

Kolejny raz z tym rywalem spotkamy się 3 czerwca przy Konwiktorskiej, w ostatnim spotkaniu sezonu. Mamy nadzieję, że po nim będziemy mieli wiele powodów do świętowania. Tymczasem jednak na drodze Polonii staje Stomil Olsztyn, z którym o pierwsze ligowe punkty w tym roku zmierzymy się już w niedzielę 26 lutego w Olsztynie. Początek spotkania o godz. 14.30. Spotkanie będzie transmitowane w TVP Sport, a na Warmię wybiera się zorganizowana grupa naszych fanów. Zapisy na wyjazd trwają do czwartku.

I MECZ

Motor Lublin – Polonia Warszawa 2:0 (0:0). Gole: Kosior 75., Rudol 85.

Skład Polonii: Lemanowicz – Mikołajewski, Grudniewski, Wełna – Fadecki, Kowalski-Haberek, Koton, Wawszczyk – Kluska, Michalski – Fidziukiewicz.

II MECZ

Motor Lublin – Polonia Warszawa 1:3 (0:3). Gole: Romanowski 86. – Balcewicz 37, Radziński 42 i 44.

Skład Polonii: Brudnicki – Balcewicz, Majsterek, Smulski – Aftyka, Piątek, Marciniec, Biedrzycki – Bajdur, Vasin – Radziński.