I Drużyna

Przejdziem Wisłę? Polonia jedzie do Puław!

Data publikacji: 24.03.2023

Czarne Koszule po pełnym emocji meczu z rezerwami Lecha (3:3) jadą na Lubelszczyznę, aby zmierzyć się z puławską Wisłą. Przed naszą drużyną szansa na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w 2023 roku. Ścisk w tabeli eWinner 2 Ligi sprawia, że dzięki wygranej Duma Stolicy może wskoczyć na miejsca premiowane bezpośrednim awansem, a w przypadku porażki sytuacja może się mocno skomplikować. Spotkanie 24. kolejki zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Mecz będzie można zobaczyć w TVP Sport.

Pierwsze spotkanie z Wisłą Puławy, rozgrywane w ramach 7. kolejki eWinner 2 Ligi, zakończyło się bezbramkowym remisem. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Czarnych Koszul, które atakowały raz za razem. Niestety skuteczność nie była naszym atutem tego dnia. W drugiej połowie mecz się wyrównał i obserwowaliśmy ataki z obu stron. Pomimo wyniku 0:0, mecz przy Konwiktorskiej stał na niezłym poziomie.

Wisła Puławy to zespół założony w 1923 roku, a więc obchodzący 100-lecie istnienia. W czterech kolejkach rozegranych wiosną drużyna z Puław zremisowała 3 razy oraz odniosła jedno zwycięstwo. Na Lubelszczyźnie przegrał aktualny lider 2. Ligi, Kotwica Kołobrzeg. Wisła zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli, tracąc do Dumy Stolicy zaledwie punkt.

Trenerem naszych przeciwników jest dobrze znany kibicom Czarnych Koszul Mariusz Pawlak. Jako zawodnik występował w naszym klubie w latach 1996 – 2002 oraz 2007-2008. Łącznie w barwach Polonii rozegrał 157 meczów, strzelając 9 goli. Grając przy Konwiktorskiej zdobył mistrzostwo, Puchar Polski, superpuchar naszego kraju oraz puchar ligi. 

Trener Rafał Smalec w meczu z Wisłą nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Macieja Radaszkiewicza, Michała Brudnickiego i Marcina Pieńkowskiego.

Nasza drużyna jest gotowa i pełna zapału aby zdobyć tak ważne 3 punkty. Naprzód Polonio!

Sobota, 25.03.2023, godzina 15:15, Stadion Wisły w Puławach.

Transmisja meczu: TVP Sport, WP Pilot.