I Drużyna

Prezent ślubny. Polonia przegrywa w Polkowicach

Data publikacji: 26.05.2023

Po serii udanych występów i przypieczętowaniu w poprzedniej kolejce eWinner 2. Ligi awansu i mistrzostwa, przyszedł czas na słabszy występ Polonii. Czarne Koszule w zmienionym składzie przegrały 0:2 z Górnikiem w Polkowicach, a obie bramki zdobył Mateusz Magdziak, który na kolejny dzień ma zaplanowany własny ślub.

– Cieszymy się szczególnie ze względu na niego. Dzisiaj dał chłopakom dużo radości na boisku, a jutro wszyscy idą na ślub i wesele. Można powiedzieć, że zapewnił nam wesoły weekend – cieszył się trener gospodarzy Tomasz Grzegorczyk i dodawał: – Ostatnio mieliśmy wiele smutków, za nami słaby sezon, ale to może być milowy krok w kierunku utrzymania.

Zespół Rafała Smalca w teorii nie grał o nic, jednak zmiennicy, których posłał w bój szkoleniowiec, chcieli udowodnić, że zasługują na regularne miejsce w pierwszym składzie. I o ile po pierwszej połowie mogli być ze swojej postawy dość zadowoleni, o tyle druga była bardzo nieudana. Oprócz błędów w kryciu przy rzutach rożnych, które zaowocowały dubletem przyszłego pana młodego, mieliśmy problem z wykreowaniem klarownych okazji bramkowych.

– Planowaliśmy wygrać oba mecze do końca sezonu, dlatego jest trochę rozczarowania. Byliśmy gorsi od gospodarzy. Zagraliśmy najsłabszy mecz w tej rundzie. Ale na pewno nie będziemy tego bardzo rozpamiętywać. Dziękuję gospodarzom za piękny gest w postaci szpaleru i naszym kibicom, którzy w piątek przejechali blisko 500 kilometrów, aby nas wspierać. Mogę obiecać, że przygotujemy się do ważnego dla nich i dla nas meczu z Motorem na sto procent i walczymy o komplet punktów – podsumował Rafał Smalec.

Spotkanie z Motorem odbędzie się 4 czerwca o godzinie 18 przy Konwiktorskiej. KUP BILET JUŻ TERAZ!

Górnik Polkowice 2:0 Polonia Warszawa

Polonia: Brudnicki – Mikołajewski, Majsterek, Kowalski-Haberek – Aftyka (64’ Fadecki), Marciniec, Piątek (73’ Bajdur), Wawszczyk (77’ Pieńkowski) – Vasin, Kluska (64’ Michalski), Fidziukiewicz (64’ Tomczyk)