Kibice I Drużyna Klub

Pożegnanie legendy 01.12.2023 #ŁP28

Data publikacji: 27.11.2023

Dla jednego z kluczowych piłkarzy w najnowszej historii Czarnych Koszul mecz ze Stalą Rzeszów będzie pożegnaniem z Konwiktorską w roli zawodnika. Wieloletnia, pełna sukcesów i pamiętnych występów kariera w Polonii środkowego pomocnika, Łukasza Piątka, dobiegnie końca. Przyjdź w piątek na mecz, żeby podziękować mu za jego występy i rolę kapitana jaką pełnił w naszym klubie przez lata! Zawsze grający na maksa, nieustępliwy i ciężko pracujący w środku pola. Eksperci wielokrotnie mówili o nim, że jest najbardziej niedocenianym piłkarzem Ekstraklasy. Łukasz Piątek w barwach Polonii był zawsze wojownikiem, nigdy nie odpuszczał, Ty też nie odpuszczaj okazji do podziękowania mu za jego zaangażowanie!

Niestety w piłce nożnej czasami dochodzi do momentów trudnych pożegnań i decyzji zarówno dla kibiców, pracowników klubu, jak i samych graczy. Od 2024 roku Łukasz nie będzie już zawodnikiem Czarnych Koszul. 38 letni Łukasz jest postacią, która zapisała się złotymi zgłoskami w historii klubu z Konwiktorskiej.

Grający na pozycji pomocnika Łukasz Piątek jest wychowankiem Polonii Warszawa. Jako piłkarz występował w naszym klubie w latach 2005–2013 oraz 2020-2023 – łącznie przy Konwiktorskiej spędził 12 sezonów.

Na pierwszy trening na popularnym bocznym boisku Polonii „Saharze” przyprowadziła go mama. Pierwszym trenerem Łukasza był Janusz Domaradzki, który prowadził go przez cały wiek „juniora”. Następnie przeniósł się do seniorskiej Polonii prowadzonej ówcześnie przez Cezarego Molede.

W Ekstraklasie w barwach Polonii zadebiutował 18 lat temu w meczu z Odrą Wodzisław 06.12.2005 zmieniając w 68 minucie Dariusza Dźwigałę. Następnie do 2013 roku nieprzerwanie grał w Polonii będąc jej podstawowym zawodnikiem a później kapitanem zarówno na poziomie Ekstraklasy jak i 1.ligi. W 2020 roku po przejęciu klubu przez G. Nitota wrócił do naszego klubu jeszcze za czasów 3 ligi. Dołożył dużą cegiełkę do wywalczonych przez zespół Rafała Smalca ostatnich dwóch promocji i opuszczenia przez Polonię peryferii futbolu. Z Polonią osiągnął najpierw awans do drugiej a później do 1.ligi. W barwach Polonii rozegrał 310 spotkań.

KUP BILET NA MECZ ZE STALĄ RZESZÓW i bądź częścią oficjalnego pożegnania naszej legendy i oddania szacunku naszemu wieloletniemu kapitanowi.

#POŻEGNANIELEGENDY

#ŁP28