I Drużyna

Polonia wygrywa w sparingu „wyrównawczym”

Data publikacji: 31.07.2023

W niedzielnym sparingu wyrównawczym Polonia Warszawa pokonała trzecioligowy ŁKS Łomża 1:0 po trafieniu Nikodema Zawistowskiego w pierwszej części gry.

Niedziela był dość intensywnym dniem w wykonaniu naszych piłkarzy. Najpierw o godzinie 12:40 Duma Stolicy zagrała przy K6 z Wisłą Kraków w meczu 2. kolejki Fortuna 1 Ligi. Więcej o meczu z Białą Gwiazdą pisaliśmy tutaj https://kspolonia.pl/horror-do-ostatnich-sekund-polonia-przegrywa-z-wisla-krakow. Natomiast po południu drużynę Czarnych Koszul czekał mecz sparingowy z trzecioligowym ŁKS Łomża.

Trener Rafał Smalec desygnował na plac gry zawodników, którzy w ligowym starciu z krakowską Wisłą, grali mało, nie podnieśli się z ławki rezerwowych lub w ogóle zabrakło ich w kadrze meczowej. Na placu gry mogliśmy więc zobaczyć m.in. Jana Majsterka, Eryka Mikołajewskiego czy Nikodema Zawistowskiego.

Szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymali również młodzi zawodnicy z akademii – prawy wahadłowy Antoni Grzelczak (rocznik 2005), ofensywny pomocnik Antoni Nerek (rocznik 2006) i defensor Wojciech Gan (rocznik 2006).

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 1:0. W pierwszej połowie gola dla Czarnych Koszul strzelił Nikodem Zawistowski, który we wcześniejszym meczu z Wisłą Kraków rozegrał 15. minut.

Dziękujemy rywalom za grę i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu.

ŁKS 1926 Łomża – Polonia Warszawa 0:1 (0:1)

Bramki: Nikodem Zawistowski

Polonia: Jakub Lemanowicz – Michał Kołodziejski, Jan Majsterek, Eryk Mikołajewski – Nikodem Zawistowski (46. Antoni Grzelczak), Wojciech Gan, Oliwer Wojciechowski, Jakub Piątek (46. Filip Arak), Łukasz Piątek, Antoni Nerek – Junior Radziński.