GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

Wydarzenia

Polonia Warszawa z reprezentantami w turnieju o ePuchar Polski

Data publikacji: 30.12.2020

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił organizację wirtualnych rozgrywek o Puchar Polski. W turnieju swoich reprezentantów będzie miała Polonia Warszawa. 

PZPN zorganizował rozgrywki o ePuchar Polski w grach FIFA 21 oraz eFootball PES 2021. W turnieju mogą wziąć udział wszystkie kluby piłkarskie, które są zgłoszone w strukturach PZPN, a zwycięzcy rozgrywek powalczą w zamkniętych kwalifikacjach o miejsce w składzie reprezentacji Polski w eFutbolu.

ePuchar Polski jest nowym projektem PZPN. Głównym celem turnieju jest wyłonienie najlepszych zawodników w eFutbolu, którzy będą mieli szansę rywalizować w eliminacjach do mistrzostw świata FIFA eNations Cup i mistrzostw Europy UEFA eEURO 2021 oraz budowanie społeczności piłkarskiej.

Rozgrywki podzielone są na dwa etapy – regionalny i centralny. Polonia Warszawa jako klub rywalizujący w III lidze zakwalifikowana jest do drugiego etapu.

Rozgrywki prowadzone będą w dwóch grupach: 

– etap regionalny – kluby z niższych lig (4. liga, klasa okręgowa, klasa A, klasa B), a także z Centralnej Ligi Juniorów, lig kobiecych, futsalu oraz beach soccera

– etap centralny – kluby PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. ligi, 2. ligi oraz 3. Ligi

Od 4 do 22 stycznia rywalizować będą zawodnicy z etapu centralnego, natomiast finały turnieju odbędą się w dniach 29 – 30 stycznia.

Polonię Warszawa w rozgrywkach ePucharu Polski będą reprezentować: Łukasz Ryński i Mateusz Chołodziński.

– E-sport dla mnie i Mateusza jest hobby, więc na pewno turniej o ePuchar Polski będzie dla nas wyzwaniem i ciekawym doświadczeniem. Gramy codziennie i sprawdzamy swoją formę w sparingach, aby jak najlepiej przygotować się do zbliżających się rozgrywek. Od półtora roku gram regularnie w FIFA i rozwijam swoje umiejętności oraz na bieżąco śledzę polskie rozgrywki w e-sporcie. Turniej o ePuchar Polski zapowiada się bardzo ciekawym projektem, który jest szansą dla wszystkich graczy. E-sport nieustająco się rozwija i zyskuje coraz większe grono sympatyków. Dla nas będzie to debiut w takich rozgrywkach, ale na pewno damy z siebie wszystko, reprezentując barwy Polonii Warszawa – mówi Łukasz Ryński.

Dyscyplina e-sportu nieustannie się rozwija oraz zyskuje coraz większą popularność. Będziemy uważnie obserwować postęp tej dziedziny, aby w przyszłości móc zbudować profesjonalną polonijną sekcję e-sportu.

Łukasz, Mateusz powodzenia!