I Drużyna

Polonia na zwycięskim szlaku! Pewna wygrana z Pogonią Grodzisk

Data publikacji: 21.01.2023

W pierwszym tegorocznym sparingu Czarne Koszule pokonały spadkowicza z eWinner 2. Ligi, Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:0 po golu Juniora Radzińskiego. Sztab szkoleniowy skorzystał w dwóch połowach spotkania z zupełnie różnych jedenastek. – Jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką wszyscy wykonali – podkreśla trener Rafał Smalec.

Pierwsza połowa stała pod znakiem walki w środku pola i pojedynczych zrywów obu zespołów. Do dobrych sytuacji dochodził Michał Bajdur, któremu brakowało jednak nieco szczęścia przy finalizacji akcji ofensywnych. Pewnie spisywała się defensywa, której przewodził Tomasz Wełna. U jego boku w pierwszej części gry występował Eryk Mikołajewski i Filip Balcewicz. – To było całkiem otwarte spotkanie, które mogło podobać się kibicom – stwierdził po meczu Mikołajewski. Pierwsze 45 minut w barwach Czarnych Koszul rozegrał sprowadzony na zasadzie transferu czasowego Grzegorz Aftyka, który kilka razy na prawym wahadle postraszył rywali szybkością. Na przerwę jednak oba zespoły schodziły ze sprawiedliwym wynikiem bezbramkowym.

Po przerwie na boisko wyszła zupełnie inna jedenastka Polonii. Na prawym wahadle pojawił się Wojciech Fadecki, który niedawno przedłużył do końca sezonu 2023/24 umowę z Polonią i to on był współarchitektem jedynej bramki meczu. Po jego ostrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego idealnie w polu karnym odnalazł się jeden z niższych na boisku, Mateusz Michalski. Strzał głową byłego Widzewiaka odbił się od poprzeczki i linii bramkowej, ostatecznie nie wpadając do bramki, jednak błyskawicznie dopadł do niej Junior Radziński. Utalentowany snajper zdobył jedną z łatwiejszych bramek w swoim życiu, wpychając piłkę do siatki z minimalnej odległości.

W kadrze na mecz zabrakło trzech filarów zespołu: Michała Grudniewskiego, Marcina Kluski i Michała Fidziukiewicza. To jednak nie wynik kontuzji, a plan sztabu szkoleniowego. – Ci, którzy mają w nogach najwięcej minut rozegranych jesienią, dzisiaj wykonywali pracę indywidualnie. Wiedzieliśmy, że chcemy sprawdzić trzech młodych zawodników z CLJ i że nie każdy będzie mógł wystąpić. Mogę jednak uspokoić, że z ich zdrowiem wszystko w porządku. Grudniewski ma lekkie kłopoty ze ścięgnem Achillesa, ale to nie jest duży powód do zmartwień – tłumaczy szkoleniowiec.

Debiutanci z drużyny juniorskiej to obrońca Wiktor Ambroziak oraz dwaj ofensywni pomocnicy: Kacper Jakóbczyk oraz Franciszek Antkiewicz. Rafał Smalec był zadowolony z tego, jak młodzież zaprezentowała się w ciągu tygodniowej pracy z pierwszym zespołem oraz w sparingu z Pogonią. – Jestem zadowolony z ich pracy. Nie było im łatwo przystosować się z marszu do naszego systemu gry, bo w drużynie Adama Chmielewskiego grają trochę inaczej. To na pewno ciekawi gracze, będziemy w najbliższych miesiącach uważnie im się przyglądać. Na razie jednak wracają do zespołu CLJ, przed którym też stoją duże wyzwania – kończy Rafał Smalec.