I Drużyna

Polonia lepsza od Victorii w sparingu wyrównawczym

Data publikacji: 18.02.2024

W dzisiejszym sparingu wyrównawczym drużyna Czarnych Koszul pokonała trzecioligową Victorię Sulejówek 3:0 (2:0).

W niedzielnym sparingu rozgrywanym na Obrońców Tobruku 11 trener Rafał Smalec desygnował do gry zawodników, którzy nie wystąpili w meczu ligowym z Arką Gdynia lub przebywali na boisku przy #K6 mniej niż przez 45. minut. Nasz szkoleniowiec dał również szansę zaprezentowania swoich umiejętności kilku zawodnikom występującym na co dzień w drugiej drużynie. Od pierwszej minuty mogliśmy oglądać, chociażby obrońcę Jakuba Kondeję. W wyjściowym składzie znalazł się także nasz nowy nabytek Wiktor Pleśnierowicz, który dołączył do drużyny Czarnych Koszul na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Warty Poznań. Z sylwetką 22-letniego defensora możecie zapoznać się TUTAJ.

Mecz z trzecioligową Victorią Sulejówek zaczęliśmy w najlepszy możliwy sposób, bo od gola Wojtka Fadeckiego w 5. minucie. „Fadi” bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego z okolic 20. metra nie dał bramkarzowi szans na skuteczną interwencję. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a oba zespoły próbowały zagrozić bramce przeciwnika. Ofensywne zapędy naszych zawodników poskutkowały bramką Jakuba Piątka w 42. minucie. Paweł Tomczyk celnym podaniem za plecy obrońców obsłużył 25-letniego pomocnika, który przyjął futbolówkę klatką piersiową, poprawił przyjęciem i w sytuacji sam na sam umieścił piłkę w siatce.

Tomczyk do asysty dołożył również gola, pewnie wykorzystując rzut karny w drugiej połowie. Jednym z bohaterów tego spotkania był także Jakub Lemanowicz, który pojawił się na placu gry w przerwie. 24-latek pod koniec regulaminowego czasu gry poradził sobie z uderzeniem z rzutu karnego.

Skład: Adrian Sandach (45. Jakub Lemanowicz) – Filip Arak, Wiktor Pleśnierowicz, Jakub Kondeja – Antoni Grzelczak, Vladyslav Okhronchuk, Oliwier Wojciechowski (61. Dawid Keller), Wojtek Fadecki – Mateusz Michalski (70. Emre Celik), Jakub Piątek – Paweł Tomczyk (70. Krystian Tymendorf)