Klub

Podział punktów ze „Słonikami”

Data publikacji: 04.11.2023

W meczu 14. kolejki doszło do historycznego starcia. Polonia Warszawa po raz pierwszy mierzyła się w oficjalnym meczu z Termaliką Bruk – Bet Nieciecza.

Od pierwszych minut lepiej rozpoczęła Polonia. Podrażniona ostatnią porażką z Lechią Gdańsk drużyna Rafała Smalca narzucała swój styl gry i była bliska zdobycia bramki. Dobrą okazję miał Marcina Klusa, zdołał dojść do sytuacji niemal sam na sam z bramkarzem gości, ale tym razem górą był Loska . W 12 minucie koronkową akcję wyprowadzili poloniści. Prawą stroną pognał Nikodem Zawistowski, dograł do Michalskiego ten wyłożył piłkę w polu karnym Pawłowi Tomczykowi, ale napastnik Czarnych Koszul uderzył ponad bramką. W 14 minucie ponownie sytuację miał Marcin Kluska, świetnie odnalazł się w polu karnym po błędzie obrońców, ale z jego mocnym strzałem poradził sobie bramkarz rywali. W 26 minucie świetną interwencją w naszym zespole popisał się Mateusz Kuchta, zatrzymał wychodzącego sam na sam napastnika Termaliki.

W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych dla kibiców zgromadzonych tego wieczora na naszym stadionie. Piłki w trybuny posłali Michał Bajdur oraz Jakub Lemanowicz, a trzech szczęśliwców, którzy ją złapali mieli szansę stanąć oko w oko z naszym bramkarzem 😊 W nagrodę oprócz piłek z podpisami naszych zawodników, kibice otrzymali oficjalne gadżety klubowe ze sklepu sklep.kspolonia.pl

W drugiej połowie pierwszą groźną akcję Polonia zawiązała w 56 minucie, prostopadłe podanie otrzymał Paweł Tomczyk, ale został uprzedzony wślizgiem przez obrońcę rywali. W 59 minucie Polonia dopięła swego i objęła prowadzenia! Zespołową akcję wykończył Bartosz Biedrzycki. Dla naszego wychowanka to pierwsze ligowe trafienie w barwach seniorskiej Polonii. W 82 minucie goście zdołali doprowadzć do wyrównania, Tomas Poznar wykończył akcje gości strzałem na wślizgu do pustej bramki. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, dzielimy się finalnie punktami ze „Słonikami”.

Bramki: 59’ Bartosz Biedrzycki , 82; Tomas Poznar

Skład Polonii Warszawa: Kuchta – Grudniewski, Kowalski-Haberek, Kołodziejski (ŻK 90’)– Zawistowski (Pawłowski) , Okhronczuk (22’ ŻK) (K.Koton) Marciniec, Biedrzycki –Kluska(Kobusiński), Michalski (Wojciechowski) – Tomczyk ( J. Piątek)