II Drużyna

Podział punktów na Saharze. Polonia II zremisowała z Makowianką

Data publikacji: 24.03.2024

Polonia II Warszawa podzieliła się punktami z Makowianką Maków Mazowiecki, remisując przed własną publicznością 1:1 (1:0). Bramkę dla naszego zespołu strzelił w pierwszej połowie Paweł Tomczyk.

Do spotkania z wiceliderem Decathlon V Ligi drużyna rezerw prowadzona przez trenera Damiana Falkowskiego przystąpiła wzmocniona kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu. W wyjściowym składzie „dwójki” na mecz z Makowianką Maków Mazowiecki znaleźli się Adrian Sandach, Filip Arak, Darek Pawłowski, Piotr Marciniec, Wojtek Fadecki, Oliwier Wojciechowski, Michał Bajdur, Xabi Auzmendi oraz Paweł Tomczyk. Szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał również Antoni Grzelczak, który po godzinie gry zmienił Wojtka Fadeckiego.

Mecz na popularnej „Saharze” rozpoczął się od mocnego uderzenia Dumy Stolicy i bramki w 9. minucie autorstwa Pawła Tomczyka. Asystę przy golu naszego napastnika zaliczył Xabi Auzmendi. Gola wyrównującego drużyna z Makowa Mazowieckiego strzeliła w 68. minucie, a piłkę do siatki z rzutu karnego skierował Kacper Małkiewicz. Zespół przyjezdnych dzisiejszy mecz na popularnej „Saharze” kończył w osłabieniu, a na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry czerwoną kartką został ukarany Kamil Pustoła.

Punkt pozwolił utrzymać Polonii 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 29 „oczek” po 17. kolejkach. W następnej serii gier Czarne Koszule wybiorą się do Wołomina na mecz z tamtejszym Huraganem. Spotkanie zaplanowano na piątek, 29 marca na godzinę 15:00.

Polonia II Warszawa: Sandach – Arak, S. Olczak (C), Smulski – Pawłowski (60. S. Dabrowski), Marciniec, Wojciechowski, Fadecki (60. Grzelczak) – Bajdur (60. Tymendorf), Xabi Auzamendi (60. Keller) – Tomczyk