I Drużyna

Po raz pierwszy w Głogowie. Gramy z ostatnim w tabeli Chrobrym

Data publikacji: 18.08.2023

Już w sobotę 19 sierpnia o godzinie 20:00 powalczymy na wyjeździe o kolejne ligowe punkty. Naszym przeciwnikiem będzie zamykający ligową tabelę Chrobry Głogów. To będzie również nasz pierwszy oficjalny mecz z pomarańczowo-czarnymi. Kibiców, którzy z różnych przyczyn nie mogą wybrać się na Dolny Śląsk, zapraszamy do naszego sports baru Czarna Koszula na transmisję tego spotkania.

Chrobry Głogów założono na Ziemiach Odzyskanych, świeżo przyłączonych do powojennej Polski, w 1946 roku. Do największych osiągnięć klubu należy zajęcie 6. miejsca w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi w sezonie 2021/2022 oraz dojście do półfinału Pucharu Polski w sezonie 1979/1980. Na tym etapie rozgrywek Chrobry musiał uznać wyższość późniejszego triumfatora, Legii Warszawa (0:4). Na zapleczu Ekstraklasy dolnośląski zespół spędził łącznie 17 sezonów.

W sobotni wieczór zagramy z Chrobrym po raz pierwszy w historii. Do tej pory nie mieliśmy okazji rywalizować z pomarańczowo-czarnymi w rozgrywkach ligowych bądź pucharowych.

Chrobry Głogów sezon 2023/2024 rozpoczął w najgorszy możliwy sposób, bo od czterech porażek, odpowiednio z Lechią Gdańsk (2:4), GKS Katowice (3:1), Bruk-Bet Termalicą (0:5) i Górnikiem Łęczna (1:3).  Nasz najbliższy rywal jest jedynym zespołem w lidze bez zdobyczy punktowej, legitymującym się bilansem czterech strzelonych i 15 straconych bramek.

Niesatysfakcjonujące wyniki sportowe przyczyniły się do zakończenia współpracy z trenem Markiem Gołębiewskim. Obowiązki pierwszego szkoleniowca przejął tymczasowo Maciej Idczak, który poprowadził zespół w przegranym meczu z Górnikiem Łęczna.

W sobotę na ławce trenerskiej Chrobrego Głogów po raz pierwszy zasiądzie Piotr Plewnia, były piłkarz, a od kilku lat także trener z przeszłością m.in. w Odrze Opole czy GKS Katowice. Co ciekawe, jako zawodnik występował przy Konwiktorskiej 6 w sezonie 2003/2004. Wówczas rozegrał 19 spotkań, strzelając w nich jednego gola. 

Elementem łączącym oba kluby jest również postać Krystiana Pieczary. Nasz legendarny napastnik reprezentował barwy Chrobrego Głogów  w sezonie 2013/2014. Po kilku miesiącach na Dolnym Śląsku, zwieńczonych pięcioma trafieniami w 19 spotkaniach, ”Pieczi” przeniósł się do stolicy i zawitał na K6. 

– Dobrze mi się tam grało, dobrze wspominam ten czas, ale też nie rozwinąłem tam skrzydeł. Trener stawiał na innych zawodników. Dałem się mocno we znaki trenerom. Wobec siebie jestem mocno krytyczny. Teraz jak skończyłem grać w piłkę, to wiem, jak trenerzy mogli na mnie patrzeć. Na pewno dzisiaj lepiej bym się komunikował – przyznał Krystian Pieczara w rozmowie z Ligowcem. 

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Box GO. Kupując transmisję z tego linku https://tiny.pl/cr8gh wspierasz swój klub! Zapraszamy wszystkich do naszego sports baru Czarna Koszula (ul. Konwiktorska 6) na wspólne oglądanie meczu z Chrobrym Głogów i dopingowanie naszego zespołu w walce o ligowe punkty.

Cześć na K6!