I Drużyna

Piotr Marciniec: Wierzę, że razem będziemy cieszyć się z wielu sukcesów

Data publikacji: 02.02.2021

Do drużyny Czarnych Koszul dołączył Piotr Marciniec. Zapraszamy do przeczytania rozmowy z naszym nowym zawodnikiem Polonii Warszawa. ​

Grający na pozycji środkowego pomocnika 24-latek podpisał z naszym Klubem kontrakt obowiązujący do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejny. Wcześniej występował w m.in. Pogoni Siedlce Stali Mielec, UKS SMS Łódź.

Dlaczego zdecydowałeś się na zmianę klubu, mimo ważnego jeszcze kontraktu z Pogonią Siedlce? (Umowa z Pogonią Siedlce obowiązywała do końca czerwca 2021 roku przyp. red.)

Proces odbudowy Polonii Warszawa jest bardzo ciekawy. Mimo tego, że miałem jeszcze ważny kontrakt z Pogonią Siedlce, kiedy pojawiła się propozycja z Polonii od samego początku wiedziałem, że chcę dołączyć do procesu odrodzenia tego Klubu. Otrzymałem jeszcze inną ofertę z klubu z II ligi, ale rozmowy z Polonią Warszawa były najbardziej zaawansowane. Szybko osiągnęliśmy porozumienie i uzgodniliśmy wszystkie szczegóły dotyczące transferu. Jestem bardzo zadowolony, że rozpoczynam swoją przygodę w Polonii i nie mogę doczekać się pierwszego ligowego meczu w drużynie Czarnych Koszul.

Przez ostatnie 2,5 roku występowałeś w II lidze, reprezentując barwy Pogoni Siedlce, teraz razem z Polonią Warszawa będziesz walczył o awans do tych rozgrywek.

Uważam, że czasem lepiej zrobić jeden krok w tył, aby potem pójść dwa kroki w przód. Czarne Koszule będą rozwijać się i cieszę się, że mogę pracować nad swoimi umiejętnościami właśnie w tej drużynie. Polonia Warszawa jest dobrze zorganizowana i wierzę, że razem będziemy cieszyć się z wielu sukcesów. Dla mnie będzie to sprawdzenie swoich umiejętności i możliwości. Na pewno gra w Polonii Warszawa będzie dla mnie wyzwaniem i nie mogę doczekać się debiutu w Czarnych Koszulach oraz pierwszego meczu na K6.

W ostatnią sobotę zagrałeś w meczu sparingowym w Polonii Warszawa przeciwko byłej już drużynie. Jakie są Twoje wrażenia po pierwszym spotkaniu w zespole Czarnych Koszul?

Cieszę się bardzo z otrzymanej szansy. Polonia Warszawa zaprezentowała dobrą jakość i organizację gry – są te elementy, na które przede wszystkim zwróciłem uwagę. Po sparingu poczułem dodatkowy impuls do podjęcia decyzji o zmianie klubu. Wierzę, że razem z Polonią uda nam się osiągać jak najlepsze wyniki po wznowieniu rozgrywek. W zespole Polonii Warszawa występują Adam Pazio, Tomasz Wełna, Damian Mosiejko, z którymi grałem także w Pogoni Siedlce i bardzo pozytywnie ich wspominam.

Dodam jeszcze, że tydzień przed telefonem od dyrektora sportowego Polonii Warszawa, Piotra Kosiorowskiego odwiedziłem Adama Pazio i wracaliśmy do czasu wspólnej gry w Siedlcach. Teraz znów będziemy wstępować w tych samych barwach klubowych.

Jakie stawiasz sobie cele w Polonii Warszawa?

Mam nadzieję, że będę mógł pokazać swoje umiejętności i zagrać w wielu ligowych meczach. Dam z siebie wszystko w każdym kolejnym spotkaniu. Nie ma kalkulacji, najważniejsze, żeby moja gra pomogła drużynie w walce o punkty.

W związku z tym, że mam wielu znajomych, którzy grają aktualnie w III lidze śledziłem na bieżąco rozgrywki. Czeka nas na pewno bardzo trudny  marzec (zagramy kolejno z Pogonią Grodzisk Mazowiecki (13.03); Unią Skierniewice (20.03) i Świtem Nowy Dwór Mazowiecki (27.03) przyp. red.). Będzie ciężko, ale jestem pewny, że będziemy odpowiednio przygotowani i wywalczymy cenne punkty.

A jak wyglądał Twój początek piłkarskiej przygody?

Jestem wychowankiem MKS-u Kolbuszowa. Będąc w pierwszej klasie gimnazjum przeprowadziłem się na rok do Rzeszowa. Następnie przeniosłem się do Łodzi, gdzie rozwijałem swoje umiejętności w UKS SMS Łódź. Jestem ogromnie wdzięczny moim rodzicom za pomoc i wsparcie, które od nich otrzymałem, aby realizować swoje sportowe marzenia.

Piotr, witamy w drużynie!