Klub

Piłkarze wrócili do szkoły! Poloniści po 20 latach spotkali się z dzieciakami

Data publikacji: 14.04.2023

20 lat – tyle czasu minęło od ostatniej wizyty piłkarzy Polonii w szkole podstawowej nr 158 przy ul. Ciasnej. Dbając o wychowanie młodych kibiców i przyszłych piłkarzy wróciliśmy do tego pięknego zwyczaju. Miejsce Igora Gołaszewskiego, Piotra Stokowca i Benjamina Imeha, którzy w październiku 2003 roku odwiedzili placówkę edukacyjną, zajęli Łukasz Piątek, Tomek Wełna, Maciej Wesołowski i Paweł Tomczyk. Jedno pozostaje niezmienne – radość dzieciaków ze spotkania z zawodnikami i trenerem.

Spotkanie z młodymi piłkarzami składało się z trzech części. W pierwszej młodzież urządziła graczom swoiste „Pod gradobiciem pytań”, interesując się wszystkim co związane z życiem zawodowego piłkarza. Przedstawiciele klubu dzielili się wiedzą dotyczącą sposobów radzenia sobie ze stresem, prawidłowego odżywiania, sposobów na regenerację po wysiłku, ale również opowiadali o swoich piłkarskich idolach i futbolowych początkach.

W drugiej role się odmieniły – to my przepytaliśmy młodych, którzy śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące historii Czarnych Koszul, ale też teraźniejszości, bezbłędnie podając termin i rywala sobotniego (g. 18) meczu z Radunią Stężyca. Najaktywniejsi otrzymali klubowe szaliki i inne gadżety, a wszyscy uczniowie wraz z rodzinami zostali zaproszeni na mecze Czarnych Koszul.

Na koniec trochę sportu: nasza delegacja zmierzyła się w turnieju piłkarzyków z dzieciakami. Nie było mowy o dawaniu fory. – Jak sobie radzę z porażką? W ogóle sobie nie radzę, chcę zawsze wygrywać – mówił Tomasz Wełna. – Jak mi się podobało wyjście do szkoły? Dobrze, bo wygrałem wszystkie mecze w piłkarzyki – śmiał się z kolei Paweł Tomczyk.

Dziękujemy dyrekcji za zaproszenie i przemiłe spotkanie w piłkarskiej atmosferze. Jeśli chcesz, żebyśmy odwiedzili również Twoją szkołę, skontaktuj się z nami drogą mailową, pisząc na adres marketing@kspolonia.pl.

FOT. Bartek Głowacki