I Drużyna

Pierwszy zimowy transfer! Grzegorz Aftyka dołącza do Polonii

Data publikacji: 10.01.2023

Mamy pierwszy zimowy transfer do klubu! Do zespołu Rafała Smalca na zasadzie transferu czasowego dołącza Grzegorz Aftyka. Wahadłowy ostatnio występował w Puszczy Niepołomice, która bije się o awans do PKO BP Ekstraklasy. Przy Konwiktorskiej 6 będzie występował co najmniej przez najbliższe pół roku.

Nowy wahadłowy Polonii to 24-latek z Gryfina, wychowanek młodzieżowych zespołów Legii Warszawa. Był częścią zespołu, który wygrał Centralną Ligę Juniorów. Jako senior występował w rezerwach Legii, Wigrach Suwałki oraz Puszczy Niepołomice. Łącznie ma na koncie 58 spotkań na zapleczu Ekstraklasy, w których zdobył jedną bramkę i miał osiem asyst. Najmocniejszą stroną Aftyki jest gra do przodu i dokładne dośrodkowania, imponuje również szybkością. Liczymy na to, że rywalizacja na wahadłach nabierze dodatkowych rumieńców po przyjściu do klubu Grzegorza. Na razie dostaje pół roku na wykazanie się, jeśli spełni oczekiwania sztabu, klub zwiąże się z nim na dłużej.

– Jestem wdzięczny za możliwość gry w klubie z takimi tradycjami jak Polonia Warszawa. Każdą minutę treningu i meczu wykorzystam na to, żeby przekonać do siebie nie tylko trenera, ale też Was, kibiców. Chcę pokazać swoją ambicję i profesjonalizm. Wszystko po to, żebyśmy na koniec sezonu na pytanie „Gdzie jest Polonia?” mogli wspólnie odpowiedzieć, że jest w Fortuna 1. Lidze. Dziękuję za szansę i obiecuję, że dołożę wszelkich starań, żebyśmy mogli razem cieszyć się z awansu – mówi Grzegorz Aftyka.

Nowy gracz w sobotę wziął udział w testach motorycznych, a od początku tygodnia pracuje już z zespołem Rafała Smalca. Grzegorz, witamy przy Konwiktorskiej i trzymamy kciuki za udaną wiosnę w Twoim wykonaniu!