I Drużyna

Pierwszy wyjazdowy mecz Polonii w tym roku. „Jedziemy w jednym celu – wygrać i zdobyć 3 punkty”

  • Strona główna
  • Aktualności
  • Pierwszy wyjazdowy mecz Polonii w tym roku. „Jedziemy w jednym celu – wygrać i zdobyć 3 punkty”
Data publikacji: 19.03.2022

Polonia Warszawa w ramach 22. kolejki 3 Ligi zmierzy się na wyjeździe z Błonianką Błonie. Podopieczni Rafała Smalca rozpoczęli rundę wiosenną od pewnego zwycięstwa nad Unią Skierniewice 2:0, po bramkach Krzysztofa Kotona i Marcina Kluski.

W miniony weekend nasza drużyna pauzowała w rozgrywkach, ale wykorzystała tę przerwę i zagrała mecz kontrolny z Polonią Iłowo, pokonując rywali aż 7:0.

– Po krótkiej przerwie już w niedzielę wracamy do meczu ligowego. Nie odczuliśmy tej pauzy, ponieważ rozegraliśmy mecz sparingowy, aby utrzymać cykl meczowy. Czujemy się w pełni gotowi i przygotowani na pierwszy mecz wjazdowy w tej rundzie. Mimo tego, że był to sparing to jako drużyna podeszliśmy do tego spotkania jakby był to mecz o punkty. Zachowaliśmy pełną koncentrację i zaangażowanie – zaznacza Marcin Pieńkowski.

Jak wygląda sytuacja w tabeli? Aktualnie Czarne Koszule zajmują drugie miejsce w tabeli grupy pierwszej i w dziewiętnastu spotkaniach zdobyły 38 punktów. Do lidera tracą sześć oczek, ale Legionovia ma o jedno spotkanie rozegrane więcej. Nasz niedzielny rywal w dwudziestu meczach wywalczył 32 punkty i zajmuje siódme miejsce w tabeli.

W niedzielnym spotkaniu na pewno nie zabraknie sportowych emocji. Błonianka Błonie ostatnio prezentuje bardzo dobrą formę i czeka nas zacięta rywalizacja o ligowe punkty. Drużyna prowadzona przez Michała Pulkowskiego swój ostatni mecz przegrała na wyjeździe 9 października z Legią II Warszawa 2:6, potem wygrywała z Unią Skierniewice 2:1, Wissą Szczuczyn 3:0, GKS-em Wikielec 1:0, ŁKS-em II Łódź 2:1, Pelikanem Łowicz 3:2, Bronią Radom 2:0, Mamrami Giżycko 3:1, Pilicą Białobrzegi 4:0 i zremisowała z Legionovią Legionowo 2:2.

W rundzie jesiennej nasz zespół pokonał Błoniankę Błonie 3:0, po bramach Marcina Kluski, Łukasza Piątka i Krystiana Pieczarę. Nasi zawodnicy zrobią wszystko, by w niedzielę wrócić do Warszawy z kompletem punktów i kontynuować zwycięską serię.

– Każde zwycięstwo buduje morale drużyny i napędza jeszcze bardziej, więc wysoka wygrana z Polonią Iłowo na pewno była dobrym bodźcem przed meczem z Błonianką. Mecz, który jest przed nami nie będzie należeć do łatwych. Błonianka od pewnego czasu wygrywa spotkanie za spotkaniem i notuje zwycięską serię. My natomiast jedziemy tam w jednym celu – wygrać mecz i zdobyć 3 punkty – dodaje na koniec nasz zawodnik.

Transmisję z niedzielnego spotkania przeprowadzi klubowa telewizja Błonianki Błonie. Wszystkich sympatyków Polonii Warszawa zapraszamy na wspólne kibicowanie i oglądanie tego spotkania do klubowego baru Czarna Koszula.

Błonianka Błonie – Polonia Warszawa, niedziela (20 marca), godzina 13:00