I Drużyna

Pierwszy sparing w tureckim Belek! Gramy z SCM Gloria Buzau

Data publikacji: 02.02.2024

Jutro (03.02) o godzinie 13:00 czasu polskiego zagramy pierwszy mecz kontrolny na zgrupowaniu w Belek, a naszym przeciwnikiem będzie rumuński zespół SCM Gloria Buzau.

SCM Gloria Buzau po rundzie jesiennej rumuńskiej pierwszej ligi plasuje się na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 25. punktów. W 15 rozegranych spotkaniach zespół prowadzony przez Andrei Prepeliță odniósł siedem zwycięstw, zanotował cztery remisy oraz zaliczył cztery porażki.

Drużyna z południowej części kraju strzeliła w tym czasie 19 bramek, a o jej sile ofensywnej decydują rodzimi gracze, Andreas Mihaiu, Valentin Dumitrache, Cristian Dumitru oraz Adi Chică-Roșă, którzy łącznie odpowiadają za 63% goli strzelonych przez zespół. Grę rumuńskiego SCM Gloria Buzau charakteryzuje także szczelna i dobrze spisująca się defensywa. Etatowy bramkarz Alexandru Greab siedemnastokrotnie wyjmował piłkę z siatki, co daje 1,13 bramki na mecz.

Co ciekawe, barwy SCM Gloria Buzau od lipca 2021 do stycznia 2024 roku reprezentował polski obrońca Kamil Wiktorski, który w rundzie jesiennej dwunastokrotnie wybiegał na boiska rumuńskiej pierwszej ligi. W Polsce był natomiast związany z Chojniczanką Chojnice, Podbeskidziem Bielsko-Biała, Zagłębiem Sosnowiec, Legionovią Legionowo oraz Dolcanem Ząbki.

Mecz rozpocznie się o godzinie 13:00 czasu polskiego, a wszystkie najważniejsze informacje, w tym końcowy wynik, będą dostępne na naszych profilach w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej.

Przypominamy także o trwającej sprzedaży karnetów na rundę wiosenną sezonu 2023/2024. Są one dostępne online oraz stacjonarnie w Czarnej Koszuli. Kup karnet i wspólnymi siłami zapełnijmy stadion przy #K6. Bądź razem z nami #NaStadionie!

#PełnaKonwiktorska