II Drużyna

Pierwsze trzy punkty na wiosnę! Rezerwy lepsze od Okęcia

Data publikacji: 16.03.2024

Druga drużyna Polonii Warszawa pokonała na wyjeździe Okęcie Warszawa 2:1 w meczu 16. kolejki Decathlon V Ligi.

Polonia do dzisiejszego spotkania przystąpiła po remisie w Płońsku z tamtejszym PAF-em 2:2 w jednym z zaległych spotkań 15. kolejki. W meczu z Okęciem szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymał jeden piłkarz z „jedynki” jakim był Filip Arak.

Przez większość pierwszej połowy na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis. Stan ten uległ zmianie w 40. minucie za sprawą trafienia Emre Celika, przy którym asystował Krystian Tymendorf. Do przerwy schodziliśmy zatem z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa stała natomiast pod znakiem rzutów karnych. Najpierw jedenastkę na bramkę w 50. minucie zamienił jeden z zawodników Okęcia.

20. minut później po faulu na Krystianie Tymendorfie sędzia podyktował rzut karny, a piłkę do siatki z odległości jedenastego metra skierował Adrian Rowicki, który tym samym ustalił wynik meczu na korzyść Czarnych Koszul.

W następnej serii gier Polonia II zagra na „saharze” z Makowianką Maków Mazowiecki. Spotkanie odbędzie się w następną niedzielę, 24 marca o godzinie 14:00.

Polonia II Warszawa: Wiśniewski – Arak, Olczak, Kondeja – S. Dąbrowski, Żakowski, Rowicki (C), Keller (77. Smulski), Emre Celik (89. Jarosz)- Tarnowski (85. Bartkiewicz), Tymendorf (80. Śledziewski)