I Drużyna

Patryk Gromek nowym trenerem przygotowania motorycznego Polonii Warszawa

Data publikacji: 13.01.2024

Niezmiernie miło nam poinformować, że nowym trenerem przygotowania motorycznego pierwszej drużyny Polonii Warszawa został Patryk Gromek. Zastąpił on na tym stanowisku Mateusza Oszusta, który z początkiem roku dołączył do sztabu szkoleniowego Śląska Wrocław.

Patryk Gromek od lipca 2023 roku pracował jako trenera przygotowania motorycznego w drugoligowym Stomilu Olsztyn. Wcześniej pełnił podobną funkcję w drużynach Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (sezon 2022/2023), MKS-u Piaseczno (runda wiosenna 2020/2021) oraz OKS Startu Otwock.

Trener Gromek od czerwca 2021 roku współpracuje z reprezentacją Polski kobiet do lat 15. Jest on również etatowym uczestnikiem zgrupowań Akademii Młodych Orłów oraz Talent Pro organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Trenerze, witamy przy #K6. Życzymy powodzenia oraz samych sukcesów z drużyną Dumy Stolicy!

Poniżej rozmowa z trenerem Patrykiem Gromkiem:

Na start pytanie o Twoją przeszłość, przychodzisz do nas ze Stomilu Olsztyn?

Tak, wcześniej pracowałem również w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, prowadziłem treningi indywidualne z zawodnikami z różnych poziomów rozgrywkowych Polsce, od 3 lat współpracuje również z kadrą U-15 zespołu kobiet reprezentacji Polski.

Patryk, za Tobą dopiero pierwszy trening z nowym zespołem, zdaję sobie sprawę, że to dopiero Twoje pierwsze godziny w klubie, ale zapytam o Twoje ogólne, pierwsze wrażenia?

Bardzo pozytywne, sztab bardzo mi pomógł na starcie we wdrożeniu i poznaniu zawodników. Pierwszy kontakt z zawodnikami był również pozytywny, myślę, że to będzie bardzo dobra i owocna współpraca.

Czy znałeś wcześniej, któregoś z naszych członków sztabu lub aktualnych zawodników?

Miałem okazję poznać już wcześniej Jakuba Lemanowicza jeszcze z czasów mojej pracy w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. Jeżeli chodzi o sztab, to miałem okazje współpracować wcześniej z trenerem Maksem Hołownią, pracowaliśmy przy okazji kadry narodowej i mieliśmy wtedy bardzo dobre relacje. Krótko, ale również współpracowałem z Igorem Biedrzyckim, który chwile po moim przyjściu do Stomilu odszedł do Polonii, była okazja zamienić parę słów i wymienić się doświadczeniami. Teraz tak życie się potoczyło, że spotykamy się ponownie, ale już w Polonii Warszawa.

Wczoraj nasza drużyna przechodziła testy wydolnościowe, czy miałeś okazje zapoznać się chociaż wstępnie z wynikami bo zakładam, że one znaczącą wpłyną na Twoją pracę i na plan przygotowań do rundy wiosennej?

Jak najbardziej to są dla mnie kluczowe informacje. Dostałem już pierwsze wyniki od firmy, która przeprowadzała dla nas testy. Nie będę zdradzał na razie szczegółów, zostawię je dla siebie i sztabu, ale mam już pierwsze wyciągnięte wnioski, czekamy jeszcze na dokładne wyniki, na których podstawie będziemy dobierać obciążenia i działać.

Przed nami obóz w Zielonej Górze, okazja do poznania zawodników i sztabu nieco lepiej, ale również do ciężkiej pracy

Jak najbardziej, idealny czas, żeby poznać drużynę sztab i zawodników, ciężko popracować. Będziemy chcieli na pewno drużynę podnieść z mojego punktu widzenia motorycznie, z punktu widzenia całego sztabu przede wszystkim powalczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli 1. Ligi

Patryk życzymy powodzenia w Polonii Warszawa i owocnej pracy w nabierającym rozpędu okresie przygotowawczym

Dziękuję, do zobaczenia!