I Drużyna

Ostatni wyjazd w tym sezonie! Polonia jedzie do Polkowic

Data publikacji: 26.05.2023

Sezon 2022/2023 powoli dobiega końca. Przed Polonią ostatni mecz wyjazdowy w eWinner 2. Lidze a przeciwnikiem będzie Górnik Polkowice. Z jednej strony Czarne Koszule, które na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewniły sobie pierwsze miejsce oraz awans do Fortuna 1. Ligi z drugiej strony Górnik, cały czas walczący o to, aby utrzymać się na obecnym poziomie rozgrywkowym. Zapowiada się trudny bój o ligowe punkty ze zdeterminowanym rywalem.

Klub z Dolnego Śląska powstał w 1947 roku pod nazwą Włókniarz Polkowice. W tamtych latach większość mieszkańców Polkowic stanowili przesiedleńcy z kresów wschodnich, którzy zapoczątkowali rozwój piłkarstwa w mieście. Przez większość swej historii klub z Polkowic grał w lokalnych rozgrywkach. Dopiero w sezonie 1988/1989 już jako Górnik awansował do ówczesnej III ligi. Po 11 latach w sezonie 1999/2000 awansowali na zaplecze ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej drużyna z Polkowic grała w sezonie 2002/2003, by po zaledwie roku spaść do II ligi. Następne lata Górnika to balansowanie między IV a I ligą.

W meczu rundy jesiennej Czarne Koszule pewnie pokonały gości z Polkowic 3:0. Bramki dla Polonii zdobywali Wojciech Fadecki, Marcin Kluska i Michał Fidziukiewicz. Nasza drużyna przez większą część meczu miała przewagę, atakując bramkę gości raz za razem. W drugiej połowie spotkania Górnik odpowiedział kilkoma kontratakami, jednak ostatecznie to Duma Stolicy cieszyła się ze zdobycia trzech punktów.

Największą gwiazdą Górnika jest Arkadiusz Piech. Były napastnik między innymi Ruchu Chorzów w tym sezonie zdobył już 10 goli. Innym znanym zawodnikiem z przeszłością w ekstraklasie jest Mateusz Piątkowski, który strzelał bramki między innymi dla Jagielloni Białystok.
Górnik to drużyna, w której młodość przeplata się z doświadczeniem. Ta mieszanka zawodników nie może jutro stracić punktów w meczu z Polonią, jeśli myśli o utrzymaniu w lidze. Polkowiczanie tracą tylko punkt do bezpiecznego 14. miejsca w tabeli. Górnik w ostatnich pięciu meczach gra w kratkę. Dwie porażki, dwa remisy oraz jedno zwycięstwo na pewno nie napawa optymizmem trenera Tomasza Grzegorczyka. Zapowiada się ciekawa walka o pozostanie w lidze między Radunią Stężyca, Zagłębiem II Lubin a naszymi jutrzejszymi rywalami.
Przed podopiecznymi trenera Rafała Smalca ciężkie wyzwanie, w którym stanął naprzeciwko mocno zmotywowanego rywala.  Trener nie będzie mógł skorzystać z leczącego się Macieja Radaszkiewicza oraz pauzującego za kartki Tomasza Wełny.

Piątek, 26.05.23, godzina 17:00
Stadion Górnika Polkowice
Transmisja: WP Pilot

ZOSTAŃ

SPONSOREM KLUBU

 

WIĘCEJ