I Drużyna

Ostatni sparing przed wylotem do Polski. Gramy z Kolding IF

Data publikacji: 06.02.2024

Zgrupowanie w tureckim Belek powoli dobiega końca. Jutro (07.02) naszych piłkarzy czeka ostatnia gra kontrolna przed wylotem do Polski, a naszym przeciwnikiem będzie duński pierwszoligowiec Kolding IF.

Kolding IF to aktualnie szósty zespół pierwszej ligi duńskiej (odpowiednik Fortuna 1 Ligi), który w 18 spotkaniach zainkasował 25. punktów, na co złożyło się osiem zwycięstw, jeden remis i dziewięć porażek. Miejsce w środku stawki drużyna Kristoffera Wichmanna zawdzięcza przede wszystkim dobrej postawie w początkowej fazie sezonu. W ostatnich sześciu spotkaniach zespół z południowej części kraju zmagał się bowiem z dość sporym kryzysem formy i odniósł w tym czasie aż pięć porażek.

Ligowe granie zespół Wichmanna zakończył na początku grudnia. Z kolei miesiąc później drużyna wrócił do regularnych treningów, w ramach których rozegrała trzy mecz sparingowe z Odense (2:0), Kilia Kiel (2:1) i Nordsjaelland (1:0).

Od końca stycznia Kolding IF kontynuuje przygotowania w Turcji. Duńczycy mają za sobą jeden mecz sparingowy w Belek, co ciekawe, z naszym ligowym rywalem, Wisłą Kraków. „Biała Gwiazda” okazała się minimalnie lepsza w tym meczu, a spotkanie zakończyło się ich wygraną 2:1.

Jutrzejszy mecz rozpocznie się o 13:00 czasu polskiego. O zmianie wyniku będziemy informować na bieżąco na naszych mediach społecznościowych.

Z kolei pierwszy mecz w rundzie rewanżowej zagramy w sobotę, 17 lutego o godzinie 17:30 z Arką Gdynia. Sprzedaż biletów trwa online oraz stacjonarnie w Czarnej Koszuli.

#PełnaKonwiktorska #POLARK