I Drużyna

Ostatni w tym roku mecz przy #K6. Gramy ze Stalą Rzeszów

Data publikacji: 30.11.2023

W ostatnim w tym roku meczu przy #K6 drużyna Czarnych Koszul zagra z 10. w tabeli Stalą Rzeszów. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego, który zaplanowano na godzinę 18:00, odbędzie się uroczyste podziękowanie Łukaszowi Piątkowi za lata reprezentowania Dumy Stolicy. Musisz być wtedy razem z nami #NaStadionie. Kup bilet online lub stacjonarnie w kasie stadionu. Do zobaczenia!

Sylwetka rywala

Latem w szeregach Stali Rzeszów doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej powiązanej ze zmianą koncepcji budowania kadry pierwszego zespołu. Klub opuściło łącznie 17 zawodników, a w ich miejsce zakontraktowano 12 nowych. Z posadą trenera pożegnał się także Daniel Myśliwiec. Jego obowiązki powierzono doświadczonemu Markowi Zubowi, który największe sukcesy w roli trenera świętował na Litwie.

Do 10. kolejki Stal nie przypominała w żadnym stopniu zespołu, który jeszcze kilka tygodni temu walczył w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy. Zespół z Podkarpacia odniósł zaledwie trzy zwycięstwa w pierwszych dziesięciu kolejkach i od samego początku okupował miejsca w strefie spadkowej.

Przełomowy dla Stali okazał się derbowy mecz z Resovią w 10 serii zmagań. Wówczas drużyna Marka Zuba pokonała lokalnego rywala 2:1 po golu w ostatnich sekundach meczu. Od tamtej pory biało-niebiescy odnieśli trzy zwycięstwa (w tym z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza i Górnikiem Łęczna), zanotowali dwa remisy i odnieśli zaledwie jedną porażkę, co przełożyło się na kolejnych 11. punktów i 10 miejsce w tabeli.

Raport kartkowy

Trener Rafał Smalec, podobnie jak przy okazji ostatniego spotkania z Odrą Opole, nie będzie mógł skorzystać jedynie z kontuzjowanego Mateusza Kuchty. Nasz bramkarz przeszedł ostatnio zabieg rekonstrukcji więzadeł w prawym łokciu i do treningów wróci za co najmniej trzy miesiące.

W gronie zagrożonych pauzą w następnym spotkaniu w przypadku otrzymania jutro żółtej kartki są: Piotr Marciniec, Bartosz Biedrzycki, Marcin Kluska i Paweł Tomczyk. Wszyscy wymienieni mają na swoim koncie po trzy żółte kartki.

4 żółte karki:

Michał Kołodziejski, Maciej Kowalski-Haberek, Michał Bajdur,

3 żółte kartki:

Piotr Marciniec, Bartosz Biedrzycki, Marcin Kluska, Paweł Tomczyk

2 żółte kartki:

Michał Grudniewski, Vladyslav Okhronchuk, Nikodem Zawistowski, Mateusz Michalski,

1 żółta kartka:

Oliwier Wojciechowski, Krzysztof Koton, Dariusz Pawłowski, Szymon Kobusiński,   

Obsada sędziowska

Decyzją kolegium sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej nasz jutrzejszy mecz poprowadzi Marcin Szczerbowicz z Olsztyna. Na liniach pomagać mu będą Marcin Adamski i Damian Sadowski. Sędzią technicznym będzie Damian Krumplewski. Na arbitrów odpowiedzialnych za system VAR wyznaczono Grzegorz Kawałko i Dominik Sulikowski.

Bilety na #POLSSTA

Bilety na mecz ze Stalą Rzeszów możecie zakupić online oraz w dniu meczu w kasach stadionu, które będą dla Was otwarte od godziny 15:00. Z kolei osoby, które z różnych przyczyn nie będą mogły dotrzeć na stadion przy #K6, mogę obejrzeć mecz w systemie PPV. Kupując z naszego linku, wspierasz swój ukochany klub również finansowo. To koszt zaledwie 10 złotych, z czego 50% tej kwoty trafi na klubowe konto.