Klub

O przełamanie w Rzeszowie. Gramy w delegacji z Resovią

Data publikacji: 22.09.2023

O kolejne ligowe punkty powalczymy w sobotnie popołudnie przy Hetmańskiej 69 w Rzeszowie. O godzinie 15 zagramy w delegacji z bezpośrednim sąsiadem w tabeli, Resovią. Transmisja PPV dostępna pod poniższym linkiem https://tiny.pl/cr8gh oraz w naszym sports barze Czarna Koszula (ul. Konwiktorska 6).  

Resovia została założona w 1910 roku. Do największych osiągnięć klubu należy awans do półfinału Pucharu Polski w sezonie 1980/1981 oraz dwadzieścia sezonów spędzonych na drugim poziomie rozgrywkowym w kraju.

Bilans bezpośrednich starć nie jest dla nas korzystny. Do tej pory rywalizowaliśmy ze sobą dziesięciokrotnie. Cztery spotkania padły łupek Resovii, cztery zakończyły się remisem, a dwa wygraną Czarnych Koszul. W rywalizacji z biało-czerwonymi jesteśmy niepokonani od dwóch spotkań, a nasi piłkarze zrobią wszystko, by podtrzymać dobrą serię z tym rywalem.

Drużyna Mirosława Hajdo początku sezonu nie może zaliczyć do najbardziej udanych. Zespół z dorobkiem 7. punktów plasuje się na 15. miejscu w tabeli, na co złożyły się dwie wygrane, jeden remis oraz pięć porażek.

Resovia obecnie dysponuje jedną z najgorszych formacji ofensywnych w lidze. Zespół w ośmiu rozegranych spotkaniach strzelił łącznie pięć bramek – tyle samo co nasz ostatni rywal Znicz Pruszków – tracąc przy tym 16.

Drużyna Dumy Rzeszowa najwięcej bramek, bo aż 10, straciła w pierwszym i ostatnim kwadransie drugiej połowy. Bramkostrzelne z udziałem Resovii są również ostatnie minuty pierwszych części gry. W tym czasie nasz najbliższy rywal czterokrotnie wyjmował piłkę z siatki.

Wierzę w to, że ten mecz, to nie będą szachy. Wierzę w to, że będzie to dobre spotkanie i, że padną w nim bramki. Każdy mecz na poziomie pierwszej ligi jest też nieprzewidywalny – przyznał trener rywali Mirosław Hajdo.

Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 15:00. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Box Go. Kupując transmisję z tego linku https://tiny.pl/cr8gh wspierasz swój klub! Zapraszamy także wszystkich kibiców do naszego sports baru Czarna Koszula (ul. Konwiktorska 6) na wspólne oglądanie meczu z Resovią i dopingowanie naszego zespołu w walce o ligowe punkty.