I Drużyna

O kolejne zwycięstwo na wyjeździe. Gramy w Katowicach z GKS

Data publikacji: 25.10.2023

Po pokonaniu Zagłębia Sosnowiec (2:0), przyszedł czas na kolejny wyjazd w tym miesiącu. Już w piątek, 27 października o godzinie 18:00 zagramy w delegacji z GKS Katowice. Będzie to nasz pierwszy mecz z tym rywalem od 2008 roku, z którym notujemy serię dwóch meczów bez porażki! Kup transmisję PPV lub przyjdź do naszego sports baru Czarna Koszula (ul. Konwiktorska 6) na wspólne oglądanie tego spotkania. Początek o godzinie 18:00!

GKS Katowice z dorobkiem 16. punktów na koncie zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli, na co złożyły się cztery zwycięstwa, cztery remisy i cztery porażki. Stabilną sytuację w pierwszoligowej tabeli zespół Rafała Góraka zawdzięcza dobrym wynikom osiąganym w początkowej fazie sezonu. Od kilku tygodni bowiem drużyna z Bukowej pozostaje w dość głębokim kryzysie. Z ostatnich sześciu spotkań GKS przegrał aż trzy i tyle samo zremisował. Po raz ostatni katowiczanie zainkasowali trzy punkty w ostatni weekend sierpnia. Wówczas pokonali na własnym boisku Resovię 3:0.  

GKS mimo niesatysfakcjonujących wyników sportowych osiąganych w ostatnim czasie może pochwalić się jedną z lepszych defensyw w lidze. Nasz najbliższy rywal stracił w tym sezonie zaledwie 13 bramek, z czego pięć w jednym meczu z Lechią Gdańsk, i pod tym kątem ustępuje miejsca jedynie Odrze Opole i Górnikowi Łęczna. Nasz najbliższy rywal nie ma również większych problemów z ofensywą. W 12 spotkaniach strzelili łącznie 16 bramek (co daje im środek tabeli).

Historia naszej bezpośredniej rywalizacji liczy 22 spotkania, z których aż 10 kończyło się remisami. Siedem meczów padło łupem Czarnych Koszul, a pięć naszego najbliższego rywala. Z kolei po raz ostatni zagraliśmy ze sobą przeszło 15 lat temu. W sezonie 2007/2008 na zapleczu ekstraklasy zremisowaliśmy 1:1 i wygraliśmy przy #K6 3:1. Z GKS nie przegraliśmy od dwóch spotkań i w piątkowe popołudnie zrobimy wszystko, by podtrzymać dobrą serię z tym rywalem.

Złoto-ciemnozielono-czarni do piątkowej rywalizacji z drużyną Czarnych Koszul przystąpią w niemal optymalnym składzie. W drużynie zabraknie jedynie kontuzjowanego Alana Bróda, który kontynuuje pracę z fizjoterapeutami. Nikt w składzie GKS nie pauzuje z powodu wykluczenia za nadmiar żółtych bądź czerwonych kartek.

Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 18:00. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Box Go. Kupując transmisję z tego linku wspierasz swój klub! Zapraszamy także wszystkich kibiców do naszego sports baru Czarna Koszula (ul. Konwiktorska 6).