I Drużyna

Nikodem Zawistowski w Dumie Stolicy!

Data publikacji: 03.07.2023

Niezmiernie miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem Czarnych Koszul został Nikodem Zawistowski. Kontrakt pomocnika został podpisany na 2 lata.

Nikodem piłkarskie nauki pobierał w Legii Warszawa, której jest wychowankiem. Pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał w Victorii Sulejówek. Dobre występy w Victorii sprawiły, że przed sezonem 2019/2020 przeniósł się do występującego ówcześnie w 3. Lidze KKS-u Kalisz. Z wielkopolskim klubem zaliczył szybki awans do 2. Ligi, w której prezentował swe umiejętności przez następne trzy sezony.

Redakcja: Nikodem, przychodzisz do Polonii w dniu swoich urodzin. Czy jest to dla Ciebie wyjątkowy prezent?

Nikodem Zawistowski: Fajnie się złożyło, że mogę podpisać kontrakt z Czarnymi Koszulami w tym szczególnym dla mnie dniu. Mogę dziś świętować podwójnie i jest to dla mnie fantastyczny prezent urodzinowy.

R: W ostatnim sezonie rywalizowałeś z Polonią, grając w barwach KKS-u Kalisz. Jak oceniasz te mecze?

NZ: Były to bardzo ciekawe spotkania. Polonia była jednym z bardziej wymagających rywali w 2. Lidze. Fajnie się gra z takimi drużynami, były to zacięte, dobre mecze do oglądania.

R: Jakie stawiasz sobie cele po przyjściu do Czarnych Koszul?

NZ: Jak już siedzimy tutaj po jednym z awansów, to moim celem jest, aby razem z drużyną zrobić następny. Nie mówię, że w tym sezonie, ale w najbliższym czasie wiem, że stać ten klub na Ekstraklasę.

R: Gdybyś mógł przedstawić kibicom swoje mocne strony.

NZ: Jestem zawodnikiem, który najlepiej czuje się na boku boiska z racji na moje dobre warunki motoryczne. Odważna, ofensywna, dynamiczna gra z boku boiska jest na pewno moim dużym atutem.

Nikodem witamy przy K6 i życzymy samych dobrych występów w Dumie Stolicy!