I Drużyna

Mecz w Pruszkowie na remis. Wracamy do domu z jednym punktem

Data publikacji: 01.04.2024

Polonia Warszawa zremisowała bezbramkowo ze Zniczem Pruszków w meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi.

W Poniedziałek Wielkanocny drużyna Dumy Stolicy wybrała się do pobliskiego Pruszkowa na mecz ze Zniczem w ramach 25. kolejki Fortuna 1. Ligi. Po początkowej przewadze drużyny Rafała Smlaca mecz się wyrównał, a oba zespołu skupiły się głównie na grze w środku pola i przerywaniu ataków przeciwnika. W efekcie w pierwszych 45. minutach nie oglądaliśmy żadnego celnego strzału z obu stron.

Najdogodniejszą okazję do strzelenia gola wykreowaliśmy sobie w 63. minucie. Xabi Auzmendi, urwał się jednemu z obrońców, doszedł do piłki dośrodkowej przez Krzyśka Kotona i strzałem głową trafił futbolówką w słupek. Na nasze nieszczęście zabrakło w tej akcji kilku centymetrów, a stojący w bramce Miłosz Mleczko nie miałby najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

W kolejnych minutach w naszym zespole doszło do kliku zmian, a na boisku pojawiali się Michał Bajdur, Bartek Biedrzycki, Paweł Tomczyk i Maciej Kowalski-Haberek. Zmiany personalne nie przyniosły jednak zamierzonego skutku w postać bramek, których do ostatniego gwizdka sędziego nie oglądaliśmy. Mecz zakończył się podziałem punktów i remisem 0:0, który nikogo nie satysfakcjonuje.

Sytuacji klarownych, które moglibyśmy bardzo mocno oklaskiwać, strzały albo parad bramkarskich, było dzisiaj bardzo mało. Ubolewam nad tym, bo myślę, że obie drużyny chciały grać w piłkę. Nie chcę się czepiać, ale boisko nie pomagało i nie pozwalało praktycznie w niczym, bo każda próba zawiązania akcji powodowała próbę gry na cztery, pięć kontaktów – powiedział na konferencji prasowej trener Rafał Smalec, którą w całości możecie przesłuchać TUTAJ.

W następnej serii gier Duma Stolicy podejmie przy #K6 Resovię. Mecz zaplanowano na poniedziałek, 8 kwietnia na godzinę 18:00, a bilety możecie kupować online oraz stacjonarnie w naszym sports barze Czarna Koszula.