GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

Klub

Mecz oldbojów Polonii z Cracovią z okazji 110 lat Czarnych Koszul

Data publikacji: 21.11.2021

Z okazji 110 lat Polonii Warszawa 19 listopada na K6 odbył się wyjątkowy mecz oldbojów Polonii z Cracovią. Ponownie w akcji zobaczyliśmy legendy Czarnych Koszul, którzy kilkanaście lat temu tworzyli karty historii naszego klubu. Na boisku zadebiutował Prezes i właściciel Polonii Warszawa S.A., Gregoire Nitot.

Gregoire Nitot (Prezes Polonii Warszawa S.A): Bardzo się cieszę, że mogłem zadebiutować na boisku na K6. To był naprawdę świetny mecz z fantastycznymi ludźmi. Szkoda, że przegraliśmy, ale ten mecz będzie fajną pamiątką. Cieszę się bardzo, że jestem w Polonii. Kocham ten Klub i zrobię wszystko, abyśmy wrócili do Ekstraklasy.

Piotr Dziewicki (były zawodnik i trener Polonii): W tym meczu nie chodziło o wynik, abyśmy wspólnie uczcili 110. Urodziny Polonii. Dwa kluby od dawien dawna są ze sobą, wspierają się i nie mogło dziś też zabraknąć Cracovii. Myślę, że bolączką naszego spotkania  było to, że na naszej ławce było zbyt dużo trenerów. Każdy miał swoją koncepcję gry. Cracovia lepiej się prezentowała, ale nie zabrakło nam waleczności.

Polonia Warszawa 1:3 Cracovia

Skład Polonii: Piotr Michalik, Paweł Olczak – Piotr Dziewicki, Michał Słomski, Janusz Kopeć, Igor Gołaszewski, Gregoire Nitot, Dariusz Dźwigała, Piotr Stokowiec, Piotr Kosiorowski, Sebastian Kęska, Andrzej Wróblewski, Karol Kopeć, Marcin Makulec, Łukasz Gryglewski, Jarosław Panienek, Paweł Kłoskowicz, Marcin Romanowicz, Adam Gilarski, Domnik Kapela, Radosław Bartoszewicz, Arkadiusz Bolmowski, Adam Kuźnicki

Skład Cracovii: Andrzej Rokicki, Paweł Zegarek, Robert Ziętara, Piotr Gruszka, Andrzej Bystron, Tomasz Bystron, Piotr Markiewicz, Grzegorz Wilkosz, Bartosz Piszczek, Łukasz Rapacz, Rafał Windak, Krzysztof Aksman, Dariusz Mielec, Maciej Podsiadło, Robert Dąbrowski, Tomasz Siemieniec, Piotr Powroznik, Andrzej Wrzyszcz, Rafał Kras

fot. Mateusz Eichler