I Drużyna

Marcel Predenkiewicz nowym piłkarzem Dumy Stolicy

Data publikacji: 18.06.2024

Niezmiernie miło nam poinformować, że nowym zawodnikiem Polonii Warszawa został Marcel Predenkiewicz. 20-letni prawy wahadłowy dołączył do naszego zespołu na zasadzie rocznego wypożyczenia z Arki Gdynia.

Marcel Predenkiewicz to 20-letni prawy wahadłowy, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii Włókniarza Toruń. Następnie w piłce juniorskiej reprezentował barwy Elany Toruń, DAP-u Toruń oraz drużyny FASE Szczecin. W lipcu 2019 roku dołączył on z kolei do akademii Arki, w której przeszedł przez kolejne szczeble szkolenia, grając regularnie w drużynie do lat 19 oraz w zespole rezerw. Trzy lata później Marcel został włączony do kadry pierwszego zespołu, w którym do tej pory rozegrał 20 spotkań.

W minionym sezonie Marcel osiemnastokrotnie wybiegał na murawę, co przełożyło się na prawie 700. minut spędzonych na boisku. Piłkarz wystąpił również w dwóch spotkaniach przeciwko naszej drużynie. W Gdyni rozegrał cały mecz, z kolei przy #K6 pojawił się na placu gry w 84. minucie.

Jest to dla mnie na pewno nowe wyzwanie, które oznacza walkę do samego końca o najwyższe cele, aby ten rok był dla mnie, jak i dla Polonii wyjątkowy. Przychodzę tutaj, żeby się rozwijać, by za rok powiedzieć, że się spełniłem w 100%. Chce pokazać się z jak najlepszej strony – przyznał Marcel zaraz po podpisaniu kontraktu.

Marcel to także trzykrotny reprezentant Polski do lat 18. Z orzełkiem na piersi zadebiutował 1 czerwca 2022 roku w przegranym 0:2 meczu ze Słowenią. Następnie rozegrał 90. minut w meczu z Macedonią Północną (6:1) oraz 56. minut ze Słowenią (0:0).