GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

I Drużyna

Maksymilian Hołownia: W meczu z Lubaniem były już widoczne aspekty taktyczne, nad którymi pracujemy. Rozumienie gry jest coraz wyższe

  • Strona Główna
  • Aktualności
  • Maksymilian Hołownia: W meczu z Lubaniem były już widoczne aspekty taktyczne, nad którymi pracujemy. Rozumienie gry jest coraz wyższe
Data publikacji: 29.01.2022

Polonia Warszawa w pierwszym sparingu podczas zimowego okresu przygotowawczego zremisowała z Lubaniem Maniowy 1:1.Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi pomeczowych – asystenta trenera Czarnych Koszul Maksymiliana Hołowni oraz zawodników Michała Brudnickiego i Marcina Kluski.

Maksymilian Hołownia (Asystent trenera Polonii Warszawa): Zależało nam, aby każdy zawodnik zagrał w równym wymiarze czasowym. Boisko nie należało do najłatwiejszych, ale jeśli chodzi o zaangażowanie zawodników i pracę motoryczną, którą mieli wykonać to zrealizowali swoje zadania. Dziś zdobyliśmy bramkę po stałym fragmencie gry i uderzeniu główką przez Tomasza Wełnę. Natomiast straciliśmy bramkę po zamieszaniu w polu karnym, zagraniu za plecy naszego obrońcy, po którym piłka nieszczęśliwie odbiła się od Rafała Kiczuka i przeciwnik znalazł się w sytuacji „sam na sam” z naszym bramkarzem. To dopiero nasza pierwsza gra kontrolna i trenujemy dalej, ale na pewno cieszy to, że podczas sparingu były już widoczne aspekty taktyczne, nad którymi pracujemy w ostatnich tygodniach, więc rozumienie gry jest coraz wyższe w drużynie.

Michał Brudnicki (zawodnik Polonii Warszawa): Pracujemy bardzo ciężko i odczuwamy zmęczenie, które nasila się z treningu na trening, ale dobrze było już zagrać mecz kontrolny. Jest to też odskocznia od treningów. W pierwszym meczu wszyscy praktycznie grali po czterdzieści pięć minut. Warunki tutaj nie są łatwe i trzeba uważać na kontuzje, na szczęście urazy nas omijają. Dziś przed nami jeszcze jeden trening, na którym skupimy się na pracy motorycznej, aby każdy z nas wypracował pełną jednostkę meczową.

Marcin Kluska (zawodnik Polonii Warszawa): Bardzo mocno trenujemy każdego dnia, by w pełni wykorzystać czas obozu. Sam wynik meczu kontrolnego nie jest najważniejszy, skupiamy się na realizacji przede wszystkim założeń taktycznych. Teraz koncentrujemy się na treningach, aby dobrze przygotować się do rundy wiosennej. Oczywiście każdy mecz chcemy wygrywać, ale jednostki treningowe nakładają się, zmęczenie narasta i wiemy, że najważniejsze jest to, abyśmy wykonywali swoje zadania na boisku i realizowali postawione założenia, by efekty były widoczne w rundzie rewanżowej.

W drugim meczu kontrolnym w trakcie obozu w Nowym Targu Czarne Koszule zmierzą się z Podhalem Nowy Targ (środa, 2 lutego, godz. 11:00).