I Drużyna

Łukasz Piątek: Nikt z nas nie spuszcza głowy. Walczymy dalej i wierzymy, że będzie dobrze

Data publikacji: 08.05.2022

Czarne Koszule w minioną sobotę przegrali na wyjeździe z Legią II 0:1. Przebieg tego meczu skomentował trener Polonii Rafał Smalec i kapitan drużyny Łukasz Piątek.

Rafał Smalec (trener Polonii Warszawa): Ogromna szkoda wyniku, ponieważ nie zasłużyliśmy na tę porażkę. Byliśmy lepszą drużyną, ale piłka nas dotknęła ze swojej najbrutalniejszej strony. Popełniliśmy błąd przy straconej bramce i musieliśmy potem gonić wynik. Mieliśmy sporo czasu, by odrobić wynik, ale nie udało nam się strzelić bramki mimo zbudowanych dobrych akcji. Stworzyliśmy sporą liczbę klarownych sytuacji, ale niestety nie zdobyliśmy gola. Wiem, że drużyna zrobiła wszystko co mogła, by osiągnąć korzystny wynik i walczyła do samego końca. W tym meczu zabrakło kropki nad „i” w odpowiednim momencie. Bardzo boli ta porażka. Do końca sezonu pozostało osiem meczu i na pewno nie poddajemy się tylko walczymy dalej.  

Łukasz Piątek (kapitan Polonii Warszawa): Straciliśmy szybko bramkę, ale mieliśmy też swoje sytuacje, których niestety nie wykorzystaliśmy. Po pierwszej bramce Legia cofnęła się i liczyła na naszą kontrataki, dlatego też wybijali długo piłkę do przodu. Myślę, że zabrakło nam skuteczności i trochę szczęścia, ponieważ mieliśmy kilka dogodnych sytuacji. Bramkarz Legii też miał swój dzień, ponieważ obronił strzał z piątego metra Tomka Wełny. Byliśmy dobrze przygotowani taktycznie na ten mecz, ale przez to szybko, że straciliśmy bramkę na początku meczu, potem chcieliśmy za wszelką cenę to odrobić.

Tego czasu na regenerację przed kolejnym meczem jest niewiele, ale jesteśmy dobrze przygotowani. Będziemy dalej ciężko pracować i walczyć o zwycięstwo. Nikt z nas nie spuszcza głowy. Walczymy dalej i cały czas wierzymy, że będzie dobrze.