GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

I Drużyna

Koncertowa gra Polonii Warszawa i wysokie zwycięstwo z Ursusem!

Data publikacji: 09.04.2022

W ramach 25. kolejki 3 Ligi Polonia Warszawa zmierzyła się z zajmującą jedenaste miejsce w tabeli po dwudziestu dwóch meczach drużyną Ursus Warszawa. Trener Rafał Smalec zdecydował się na jedną zmianę w wyjściowej jedenastce naszego zespołu w porównaniu z ostatnim ligowym spotkaniem z Jagiellonią II Białystok – od pierwszej minuty na boisku oglądaliśmy Wojciecha Fadeckiego za Marcina Pieńkowskiego.

Czarne Koszule od samego początku spotkania dominowały w ligowym pojedynku i agresywnie ruszyły do ataku. Wynik meczu już w 9. minucie otworzył Adam Pazio, oddając strzał na praktycznie pustą bramkę po świetnym zagraniu naszego kapitana Łukasza Piątka. Zdominowani w pierwszej połowie rywale dzięki naszej bardzo dobrej grze w defensywie nie wykreowali zbyt wielu szans na wyprowadzenie skutecznej akcji, a stojący w bramce Michał Brudnicki bez większych problemów radził sobie z każdym strzałem gości. Zdeterminowani do walki podopieczni Rafała Smalca wyprowadzali kolejne dobre akcje i szli za ciosem. Bliski zdobycia bramki był Marcin Kluska, ale na jego drodze stanął jednak Sebastian Olczak, którzy zatrzymał naszego zawodnika.

Polonia Warszawa miała przewagę w posiadaniu piłki i budowała kolejne groźne sytuacje pod bramką rywali. Nasze prowadzenie w 43. minucie podwyższył Piotr Marciniec, który zdecydował się na strzał z dystansu i pewnie pokonał Krystiana Kalinowskiego. Dla naszego pomocnika była to pierwsza bramka w barwach Polonii Warszawa. Czarne Koszule rozegrały bardzo dobre 45 minut i na przerwę zarówno zawodnicy jak i kibice udali się ze spokojem.

Po zmianie stron zmotywowani do walki goście chcieli odrobić straty i chcieli wykorzystać chwilową dekoncentrację zespołu. Dobry moment Ursusa nie trwał jednak długo, na uznanie zasługuje na pewno akcja aktualnie najskuteczniejszego zawodnika naszej grupy – Michała Strzałkowskiego. Czarne Koszule nie zamierzały zwalniać tempa do samego końca meczu i dalej stwarzali bardzo dobre akcje, w których jednak brakowało precyzyjności w oddawanych strzałach. Swojej okazji w 52. minucie nie zmarnował już Marcin Kluska, który zdobył bramkę na 3:0 dla Polonii Warszawa. Gol ten był wynikiem kapitalnej asysty dobrze wyglądającego w tym meczu Wojciecha Fadeckiego. Dobry występ tego zawodnika skwitowała zdobyta przez niego w 56. minucie spotkania bramka. Wypracowana wysoka przewaga naszego zespołu jeszcze bardziej zmobilizowała naszych piłkarzy i kibice zgromadzeni na stadionie nie musieli długo czekać na kolejną radość po bramce Czarnych Koszul. W 59. minucie Krystian Pieczara wykorzystał dobre dośrodkowanie Adama Pazia i popisał się uderzeniem piętką prosto w bramkę rywala.

Sobotni mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Polonii 5:0, który był idealnym odzwierciedleniem dobrej dyspozycji Polonii Warszawa. Niezwykle ważne trzy punkty pozostały przy Konwiktorskiej 6, a Polonia Warszawa wykonała kolejny duży krok w stronę awansu.

Polonia Warszawa 5:0 Ursus Warszawa

Bramki: Pazio 9′, Marciniec 43′, Kluska 53′; Fadecki 57′; Pieczara 59′

Polonia: Brudnicki – Mikołajewski, Jarosz, Wełna, Pazio (60′ Pieńkowski), Fadecki (66′ Paczuk), Marciniec, Piątek (66′ Mosiejko), Koton (60′ Niewiarowski), Kluska, Pieczara (66′ Lewicki)

Trener: Rafał Smalec