I Drużyna

Komplet punktów dla Polonii Warszawa! Czarne Koszule pokonały Błoniankę Błonie

Data publikacji: 21.11.2020

W 17. kolejce  Polonia Warszawa zmierzyła się na wyjeździe z Błonianką Błonie, która w tym sezonie po wielu latach wróciła do III ligi. Bardzo dobrze rozpoczęliśmy spotkanie, bo już w 1. minucie meczu bardzo blisko zdobycia bramki był Patryk Paczuk, ale nasz napastnik trafił w głowę bramkarza. Na początku spotkania dominowaliśmy na boisku. Wiktor Niewiarowski otrzymał bardzo dobrą piłkę w polu karnym, ale lepszy okazał się bramkarz Błonianki Błonie – Leon Jankowski. W kolejnych minutach mogliśmy oglądać kolejne dobrze wypracowane okazje w wykonaniu Czarnych Koszul.

W 21. minucie ruszyliśmy z kontratakiem, Grzegorz Wojdyga dośrodkował do Rafała Kujawy, ale skuteczną interwencją popisał się bramkarz Błonianki. W 27. minucie Daniel Smuga odważnie zdecydował się na rzut z dystansu, jednak kolejną obroną popisał się Jankowski. W 33. minucie Błonianka Błonie wywalczyła rzut wolny, po którym cieszyła się z objęcia prowadzenia. Świetnym strzałem popisał się Piotr Ćwik. Polonia Warszawa próbowała jeszcze wyrównać wynik spotkania przed przerwą, ale ostatecznie do szatni schodziła przegrywając 0:1.

Po zmianie stron zmotywowani gracze Polonii Warszawa przyspieszyli grę, a rywale zaczęli popełniać błędy. W 60. minucie Adam Pazio doprowadził do remisu 1:1. Czarne Koszule nie zwalniali tempa. Kolejne próby Błonianki Błonie zatrzymywaliśmy czujną grą w defensywie. W naszej bramce bardzo ważne interwencje notował Dawid Leleń. Tak, jak choćby w 69. minucie, kiedy mocno uderzył Marcin Krawczyk, ale nasz bramkarz nie dał się pokonać.

Nasza drużyna co chwila przerywała akcje gospodarzy i błyskawicznie konstruowała kontrataki. W 75. minucie Wiktor Niewiarowski przejął piłkę po błędzie zawodników Błonianki Błonie, następnie mocno uderzył i szczęśliwie piłka wpadała do bramki naszego rywala. Polonia Warszawa wyszła na prowadzenie 2:1. Do samego końca rywalizacja była zacięta. Gospodarze nie zamierzali się poddawać, ale utrzymaliśmy naszą przewagę i zdobyliśmy komplet punktów!

Błonianka Błonie 1:2 Polonia Warszawa 

Bramki: Piotr Ćwik (33’), Adam Pazio (60’), Wiktor Niewiarowski (75’)

Polonia Warszawa: Leleń – Pazio, Goliński, Wełna, Wojdyga, Niewiarowski (Wyszkowski 76′), Piątek, Mosiejko, Smuga (Słoma 72′), Paczuk, Kujawa (Radziński Junior 85′)

Trener: Wojciech Szymanek