I Drużyna

Komplet punktów dla Czarnych Koszul! Wygrywamy na wyjeździe z Błonianką Błonie

Data publikacji: 20.03.2022

W 22. kolejce 3 Ligi Polonia Warszawa zmierzyła się na wyjeździe z Błonianką Błonie. Warunki murawy utrudniały Czarnym Koszulom przejęcie inicjatywy, dlatego spotkanie w pierwszych minutach toczyło się głównie w środkowej strefie boiska. Oba zespoły miały problemy z opanowaniem często kozłującej piłki. Pierwszą składną akcję Polonii udało się wyprowadzić dopiero w 14. minucie. Marcin Pieńkowski opanował piłkę na lewym skrzydle, w swoim stylu wziął na siebie kilku przeciwników i przy linii końcowej przedarł się w pole karne. Wahadłowy Czarnych Koszul chciał wyłożyć futbolówkę do strzału, ale rywale wybili ją w ostatniej chwili. Z każdą kolejną minutą Polonia Warszawa zdobywała coraz większą przewagę, a najlepszym tego dowodem była akcja bramkowa z 18. minuty. Po przechwycie w środku pola piłka powędrowała na lewą stronę do Marcina Kluski, który minął dwóch rywali, wpadł w szesnastkę i podkręconym strzałem w długi róg bramki zapewnił swojej drużynie prowadzenie 1:0.

Gospodarze pierwszą szansę na wyrównanie rezultatu mieli w 28. minucie po tym, jak udało im się wywalczyć rzut wolny blisko pola karnego z lewej strony boiska. Zawodnik Błonianki zdecydował się na nieprzyjemny strzał na krótki słupek, ale Michał Brudnicki nie dał się zaskoczyć i pewnie złapał futbolówkę. Stałe fragmenty gry bardzo często okazywały się najgroźniejszą bronią graczy z Błonia. W 31. minucie po centrostrzale Szymona Śmiecińskiego spod linii bocznej boiska najwyższą czujność znów musiał zachować Brudnicki. Golkiper Czarnych Koszul z trudem poradził sobie z piłką lecącą za jego kołnierz, ale ostatecznie wybił ją końcówkami palców na rzut rożny.

Poloniści nie zamierzali pozwalać przeciwnikom na przejęcie kontroli nad tym meczem, więc chwilę później znów podkręcili tempo. Po koronkowej wymianie futbolówki na prawej flance, Łukasz Piątek znalazł się w dogodnej okazji do dośrodkowania. Po małym zamieszaniu w polu karnym do piłki na osiemnastym metrze dopadł Krzysztof Koton. Wychowanek Polonii najpierw zamarkował uderzenie, czym zwiódł przeciwnika, a później silnym strzałem z lewej nogi skierował piłkę w okienko bramki Mateusza Łysika, ale bramkarz Błonianki Błonie stanął na wysokości zadania i efektowną interwencją uratował swoją drużyną przed utratą drugiego gola. Ostatecznie Polonia Warszawa nie zdołała podwyższyć prowadzenia i na przerwę schodziła przy wyniku 1:0.

W drugiej odsłonie widowiska Czarne Koszule natychmiastowo zdominowały posiadanie piłki, nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele, ale stan boiska wciąż nie ułatwiał kreowania sytuacji. Podobnie jak na początku spotkania obie ekipy notowały sporo strat. Impas został przerwany dopiero w 64. minucie. Adam Pazio świetnie przechwycił niedokładnie podanie na połowie rywali, po czym zagrał w tempo do uciekającego na prawej stronie Marcina Kluski. Strzelec pierwszego gola natychmiastowo zwrócił piłkę swojemu koledze, który z linii szesnastego metra precyzyjnym, płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali, dając Polonistom bezpieczne prowadzenie 2:0.

Świetna organizacja w defensywie sprawiała, że Błonianka miała ogromne problemy, aby zagrozić bramce Michała Brudnickiego. Dzięki temu swobodnie mogliśmy kontrolować przebieg spotkania. W 75. minucie Adam Pazio był bliski drugiego trafienia. Prawy wahadłowy znakomicie zebrał piłkę w polu karnym rywali, minął obrońcę z Błonia i uderzył na bramkę Łysika. Golkiper gospodarzy był jednak dobrze ustawiony i zdołał złapać tę piłkę, chociaż początkowo wydawało się, że futbolówka wpadnie do siatki pomiędzy jego nogami. Jak się później okazało, była to ostatnia groźna akcja w tym spotkaniu. W 73. minucie w barwach Polonii zadebiutowali Szymon Lewicki i Wojciech Fadecki. Do ostatniego gwizdka sędziego Polonia Warszawa skutecznie zaryglowała dostęp do własnej bramki i nie pozwoliła przeciwnikowi na zdobycie gola kontaktowego. W efekcie Czarne Koszule wywiozły z trudnego terenu komplet punktów, zwyciężając 2:0.

Błonianka Błonie 0:2 Polonia Warszawa

Bramki: Kluska(18’), Pazio (64’)

Skład: Brudnicki – Mikołajewski, Jarosz, Wełna – Pazio, Piątek, Mosiejko (Paczuk 61’), Pieńkowski (Fadecki 73’) – Koton, Pieczara (Lewicki 73’), Kluska (Parobczyk 83’)

Trener: Rafał Smalec