I Drużyna

Jakub Lemanowicz nowym bramkarzem Polonii Warszawa!

Data publikacji: 03.07.2022

Od nowego sezonu barwy Polonii Warszawa będzie reprezentował Jakub Lemanowicz. 23-letni bramkarz przychodzi do naszego klubu po dwóch latach spędzonych w drużynie Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. W ubiegłym sezonie zagrał w sześciu meczach ligowych i trzech pucharowych.

– Bardzo się cieszę, że taki klub jak Polonia zaufał mi i teraz mogę być częścią tego zespołu. Będę ciężko pracował, by pokazać się z jak najlepszej strony na boisku i udowodnić, że warto było mi zaufać. Dyrektor sportowy Polonii Piotr Kosiorowski i trener bramkarzy – Piotr Kruszewski przekazali mi dokładnie plan oraz wyjaśnili, jak mam pracować. Oczekiwania w klubie są wysokie i jest presja, ale myślę że poprzez ciężką pracę na treningach uda nam się realizować kolejne cele. Cała wizja odbudowy klubu i procesu odrodzenia jest dla zawodników dodatkowym czynnikiem, który jeszcze bardziej przekonuje do przyjścia tutaj – mówi nasz nowy zawodnik.

Jakub Lemanowicz jest wychowankiem Pegaza Drobin, gdzie rozpoczynał swoją piłkarską karierę. Następnie występował w Wiśle Płock, Sokole Aleksandrów Łódzki i Olimpii Grudziądz .

– Wiem jakich mam tutaj trenerów i na pewno będę mógł się rozwinąć współpracując z tym sztabem szkoleniowym. Spodziewam się ciężkiej pracy, ale wierzę, że ona zaprocentuje i będę mógł jak najszybciej zadebiutować – czekam na ten dzień! Kiedy grałem jeszcze w przeciwnej drużynie na takim stadionie jak K6 i przy takiej publiczności chciałem pokazać się z jak najlepszej strony, ale teraz dołączyłem do Czarnych Koszul i będę mógł poczuć to niesamowite wsparcie. Chciałbym się przywitać z wszystkimi kibicami i zaprosić ich na mecze w nowym sezonie. Przychodźcie na mecze, wspierajcie nas, a my będziemy dawać z siebie 100% na boisku, by potem wspólnie cieszyć się ze zwycięstw – dodaje na koniec Jakub Lemanowicz.

Umowa została podpisana na dwa lata.

Witamy w drużynie!