I Drużyna

Hit przy #K6! Gramy u siebie z Lechią Gdańsk

Data publikacji: 30.10.2023

Długo czekaliśmy na takie spotkania! Zdecydowanie za długo! Już jutro (31.10) o godzinie 18:00 zagramy przy #K6 z Lechią Gdańsk w zaległym spotkaniu 12. kolejki Fortuna 1 Ligi, które w pierwotnym terminie zostało odwołane z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, a w efekcie nienadającego się do gry boiska. Teraz po przeszło 10 latach znów przyjdzie nam rywalizować z biało-zielonymi o ligowe punkty. Nie może Cię z nami zabraknąć! Kup bilet online https://bilety.kspolonia.pl/ lub w kasie stadionu i okaż wsparcie piłkarzom Dumy Stolicy.

Lechia Gdańsk w poprzednim sezonie pożegnała się z gronem ekstraklasowych klubów, zajmując po 34. kolejkach 17. miejsce w tabeli. Niesatysfakcjonujące wyniki sportowe oraz pogarszająca się atmosfera wokół klubu przyczyniły się do przeprowadzenia latem rewolucji sportowo-organizacyjnej.

Zespół opuściło przed sezonem 24 zawodników. W ich miejsce zakontraktowano natomiast 19 piłkarzy, w tym kilku sprawdzonych na poziomie PKO BP Ekstraklasy oraz Fortuna 1 Ligi. Umowę z klubem parafował, chociażby Luis Fernandez, o którego angaż walczyły klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej.

W Gdańsku doszło również do zmiany na ławce trenerskiej. Odchodzącego w niesławie Davida Badię zastąpił Szymon Grabowski, pracujący w przeszłości m.in. w Stomilu Olsztyn, Podhalu Nowy Targ czy Resovii. Pod jego wodzą Lechia odniosła do tej pory pięć zwycięstw, zanotowała tyle samo remisów oraz zaliczyła trzy porażki, co daje średnią 1,46 punktu na mecz.  

Drużyna Szymona Grabowskiego zdecydowanie lepiej odnajduje się w meczach u siebie. Przed własną publicznością biało-zieloni zdobyli 13 z 19 punktów. Gorzej wiedzie im się natomiast na wyjazdach. Po raz ostatni w delegacji gdańska Lechia wygrała w drugiej połowie lipca (w Głogowie z tamtejszym Chrobrym 2:4). Po drodze zespół z Pomorza odpadł także z Fortuna Pucharu Polski. W pierwszej rundzie tych rozgrywek Lechia musiała uznać wyższość Wisły Kraków (2:1).

Historia naszych bezpośrednich spotkań jest stosunkowo długa, sięga bowiem 1949 roku, i liczy 26 spotkań na poziomie ligowym. Bilans to dziewięć zwycięstw Czarnych Koszul, siedem remisów oraz 10 porażek. Będzie to nasz pierwszy mecz z tym rywalem od 2013 roku, do którego podchodzimy po serii czterech meczów bez porażki we wszystkich rozgrywkach.  

Zdajemy sobie sprawę, że przeciwnik jest na fali wznoszącej. Chcemy tam zapunktować i mieć dobrą serię. Brakuje nam zwycięstw – przyznał szkoleniowiec rywali na przedmeczowej konferencji prasowej.

Trener Szymon Grabowski nie będzie miał do dyspozycji kontuzjowanych – Luisa Fernandeza oraz Jana Biegańskiego.

– Czy zdąży na pociąg któryś z zawodników? Nie sądzę. Dla Janka Biegańskiego będzie zbyt szybko i myślę, że przeciwko GKS-owi Tychy będzie do dyspozycji. Musimy się zregenerować, każda godzina będzie ważna. Głównie na tym się skupimy i skupimy się na analizie wideo. Jedziemy pociągiem do Warszawy, scenariusz jest taki sam jak ostatnio – dodał Grabowski.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00. Bilety możecie kupić online https://bilety.kspolonia.pl oraz stacjonarnie w kasach stadionu w dniu meczu:

W kasie numer 1 od 15:30

W kasie numer 2 od 16:00

Kibiców, którzy z różnych powodów nie będą mogli pojawić się we wtorkowe popołudnie przy #K6, zachęcamy do zakupu transmisji w systemie PPV. Kupując dostęp z tego linku https://bit.ly/PoloniaPPV, wspierasz swój klub! To koszt zaledwie 10 złotych, z czego 50% tej kwoty wpływa na konto klubu.