I Drużyna

Fortuna 1 Liga wybiera Piłkarza Lipca i Sierpnia. Wśród nominowanych Michał Bajdur

Data publikacji: 29.08.2023

Fortuna 1 Liga w nowym sezonie kontynuuje plebiscyt na Piłkarza Miesiąca, który wyłoniony zostanie w drodze głosowania kibiców i panelu ekspertów. W pierwszym głosowaniu w tym sezonie jury wyjątkowo wybierze jednego laureata za lipiec i sierpień. Zwycięzca będzie mógł wskazać cel charytatywny, na który sponsor tytularny rozgrywek firma Fortuna przekaże 10 000 zł. Wśród nominowanych znaleźli się piłkarze GKS Katowice, GKS Tychy, Miedzi Legnica, Odry Opole i Polonii Warszawa.

O miano Piłkarza Lipca i Sierpnia powalczą:

· Kamil Antonik, Miedź Legnica

· Michał Bajdur, Polonia Warszawa

· Borja Galan, Odra Opole

· Maciej Kikolski, GKS Tychy

· Oskar Repka, GKS Katowice

Kibice mogą oddać głos na swojego faworyta do środy (30 sierpnia 12:00) na oficjalnej stronie Fortuna 1 Ligi na portalu Facebook (www.facebook.com/1liga.org). W tym czasie swoich kandydatów wskaże też panel ekspertów, w skład którego wchodzą przedstawiciele wszystkich 18 klubów Fortuna 1 Ligi, partnera telewizyjnego rozgrywek Telewizji Polsat, sponsora tytularnego firmy Fortuna oraz Pierwszej Ligi Piłkarskiej.

Zwycięzca głosowania kibiców otrzyma 4 punkty, zaś wskazanie każdej z organizacji w panelu ekspertów warte będzie 1 punkt. Piłkarzem Lipca i Sierpnia zostanie zawodnik, który uzyska najwięcej punktów spośród nominowanych.

Głosowanie na Piłkarza Miesiąca będzie uzupełnieniem innych akcji CSR-owych zainicjowanych przez Fortunę: #FortunaGdyPełnaTrybuna i #FortunaZaGole, które zapisały się w świadomości kibiców Fortuna 1 Ligi i były z powodzeniem realizowane w poprzednich sezonach