I Drużyna

Filip Balcewicz wzmacnia drużynę Polonii Warszawa!

Data publikacji: 10.08.2022

Od sierpnia do drużyny Polonii Warszawa dołącza młody obrońca Filip Balcewicz, który przychodzi do naszego klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia z Miedzi Legnica. 19-latek jest młodzieżowym reprezentantem Polski i zagrał w 20 spotkaniach, w których zdobył 2 bramki. Brał udział w m.in. Turnieju o Puchar Syrenki i eliminacjach do Mistrzostw Europy. W barwach biało-czerwonych w jednym ze spotkań miał także okazję pełnić rolę kapitana drużyny.

Swoją przygodę z piłką rozpoczął w Akademii Pogoni Szczecin, a potem regularnie występował w drużynie rezerw. W ostatnim sezonie występował w Miedzi Legnica.

– Polonia Warszawa to klub z historią i cieszę się, że teraz będę jej częścią. Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj jestem. To dobre miejsce, aby dalej się rozwijać i jak tylko pojawiała się oferta szybko udało się osiągnąć porozumienie. Przyszedłem tutaj, by wywalczyć sobie miejsce w składzie i pomóc drużynie w wygrywaniu meczów. Nie mogę doczekać się pierwszego meczu i debiutu w barwach Czarnych Koszul – mówi nasz nowy zawodnik.

Witamy w drużynie!