I Drużyna

Filip Arak dołącza do Polonii Warszawa!

Data publikacji: 10.02.2022

Nowym zawodnikiem Polonii Warszawa został Filip Arak. 18-letni obrońca dołącza do zespołu Czarnych Koszul na zasadzie wypożyczenia z I-ligowej Skry Częstochowa. Umowa będzie obowiązywała do końca obecnego sezonu.

– Emocje są na pewno bardzo pozytywne i jestem bardzo zadowolony, że mogę reprezentować barwy Polonii przez najbliższe pół roku. To wypożyczenie to dla mnie doskonała okazja, aby poczuć prawdziwe piłkarskie emocje. Przychodzę do klubu z fantastycznymi kibicami, stadionem i chciałbym wykorzystać tę szansę, żeby pokazać się przed nimi z jak najlepszej strony – zaznaczył po podpisaniu umowy Filip Arak.

Od 2021 roku występował w Skrze Częstochowa, a wcześniej reprezentował barwy m.in. Błonianki Błonie, Escoli Varsovii Warszawa, MKS-u Piaseczno.

– Podczas krótkiego pobytu na zgrupowaniu oraz dobrej postawie w ostatnich meczach towarzyskich, Filip pokazał, że będzie liczył się w rywalizacji o wyjściową jedenastkę. To bardzo utalentowany zawodnik. Mam nadzieję, że podczas pobytu w naszym Klubie rozwinie się sportowo i zostanie w Polonii na dłużej – powiedział dyrektor sportowy, Piotr Kosiorowski.

– Do moich atutów na pewno należy wysoki wzrost i umiejętność wprowadzania piłki, mam nadzieję, że już wkrótce będę miał możliwość udowodnienia swoich atutów w meczu o punkty. Kadra Polonii jest na bardzo dobrym poziomie, wielu zawodników grało na szczeblu centralnym i w Ekstraklasie. Po okresie jaki spędziłem z drużyną z dużym optymizmem podchodzę do najbliższej rundy – dodał na koniec nasz nowy zawodnik.

Filip, witamy w drużynie!

fot. Jędrzej Ostrowski