I Drużyna

Filip Arak: Będziemy walczyć o awans do samego końca

Data publikacji: 12.05.2022

Czarne Koszule w ramach 31. kolejki 3 Ligi wysoko wygrała z Pilicą Białobrzegi 6:1. Jak przebieg tego meczu skomentował trener Polonii Rafał Smalec i Filip Arak?

Rafał Smalec (trener Polonii Warszawa): Zagraliśmy dobry mecz, zdominowaliśmy przeciwnika mimo tego, że stworzył sobie kilka groźnych sytuacji. Dla mnie najważniejsze jest to, że drużyna kapitalnie zareagowała po straconej bramce. To był początek drugiej połowy i zespół wiedział, że chce dominować i strzelać kolejne bramki – to było świetne zachowanie. Jest dużo jakości w naszej grze, a zmęczenie nasze narasta. Musimy wykorzystać wszystkich zawodników, którzy mają mniej minut w nogach, a oni wychodzą na boisko i pomagają drużynie odnieść zwycięsytwo. Dla nas najważniejsze jest to, że my sami jako Polonia Warszawa do końca dali sobie szanse na awans poprzez wygrane. Nie będziemy rezygnowali z marzeń. Drużyna jest zdeterminowana i walczymy do samego końca o zwycięstwo.

Filip Arak (zawodnik Polonii Warszawa): Sześć bramek to nie lada wyczyn, ale na pewno spotkanie nie było takie łatwe. Pilica walczy o utrzymanie, ale jest ciężkim rywalem. Cieszymy się z tych bramek, ale też straciliśmy bramkę, jednak ważne są trzy punkty. Mówi się, że wynik 2:0 jest najgorszym, ale znamy swoją siłę i wiedzieliśmy, że kolejna bramka to kwestia czasu. Dopóki będziemy mieli szanse na awans będziemy walczyć do samego końca. Znamy swoją moc i nie poddamy się.

Polonia Warszawa 6:1  (2:0) Pilica Białobrzegi

Bramki: Arak 20′, Koton 42′, Piątek 53′, Pazio 61′, bramka samobójcza 80′, Lewicki 83′

Polonia: Brudnicki – Fadecki (62′ Pazio), Arak, Jarosz, Wełna, Pieńkowski (70′ Kluska), Marciniec, Piątek, Koton (70′ Niewiarowski), Mosiejko (75′ Parobczyk), Pieczara (62′ Lewicki)

Trener: Rafał Smalec

Zapraszamy na Polonia TV!