I Drużyna

Czas na ligowe starcie z liderem tabeli. „Jedziemy do Legionowa pełni nadziei i pokory”

Data publikacji: 12.11.2021

Czarne Koszule ostatnio zanotowały serię trzech zwycięstw, a w najbliższą sobotę powalczą o kolejną wygraną w Legionowie. Naszą drużynę czeka bardzo trudny wyjazd i na pewno zapowiada się arcyciekawa rywalizacja o komplet punktów!

– Chcemy podtrzymać dobrą jakość gry i dążymy do kolejnego zwycięstwa. Piłka nożna jest sportem, gdzie decydują detale, a czasami przypadek. Musimy zrobić wszystko, aby przypadek ograniczyć do minimum, by to co dzieje się na boisku zależało tylko i wyłącznie od nas – podkreśla przed sobotnim meczem trener Polonii Warszawa, Rafał Smalec.

A jak wygląda sytuacja w tabeli? Legionovia Legionowo w rozegranych szesnastu kolejkach ma na swoim koncie trzydzieści sześć punktów i jest liderem tabeli grupy pierwszej. Polonia Warszawa traci do pierwszego miejsca aktualnie pięć oczek. Na drugim miejscu w tabeli jest Unia Skierniewice, która w siedemnastu meczach wywalczyła trzydzieści pięć punktów.

– Na pewno ostatnie zwycięstwa nam pomogły i podbudowały całą drużynę i jesteśmy w pełni zmobilizowani na sobotni ligowy pojedynek. Za nami bardzo dobrze przepracowany tydzień przygotowań i wierzymy, że podtrzymamy serię wygranych. Zrobimy wszystko, by w sobotę wrócić do Warszawy z kompletem punktów – mówi Eryk Mikołajewski.

– Myślę, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do jutrzejszego spotkania. Ciężko pracowaliśmy i teraz musimy przełożyć to na boisko. Czeka nas trudny mecz, ale jesteśmy pewni swoich umiejętności i nie wyobrażam sobie innego scenariusza, niż powrót na K6 z trzema oczkami – zaznacza Piotr Marciniec.

W tym sezonie Legionovia w domowych meczach odniosła osiem zwycięstw – wygrała z Jagiellonią II Białystok 2:0, KS Kutno 2:1, Lechią Tomaszów Mazowiecki 3:1, Znicz Biała Piska 1:0, Pilicą Białobrzegi 3:1, Bronią Radom 1:0, ŁKS-em II Łódź 4:2, Wissą Szczuczyn 3:0 oraz zanotowała tylko jedną porażkę z Ursusem Warszawa 2:3. W zespole z Legionowa występują zawodnicy, którzy jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentowali barwy Polonii – Grzegorz Wojdyga i Daniel Smuga, ale na pewno sentymentów na boisku nie będzie.

– Ten tydzień  przygotowań oceniam bardzo pozytywnie. Drużyna złapała odpowiedni poziom fizyczny i mentalny. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, którą wykonaliśmy w tym tygodniu. Jedziemy do Legionowa pełni nadziei i pokory oraz wiary, że wykonana praca przyniesie oczekiwany skutek, jakim jest zwycięstwo. Na szczęście oprócz wcześniej kontuzjowanych zawodników – Rafała Kiczuka i Rafała Parobczyka w zespole nie pojawiały się żadne nowe urazy – dodaje szkoleniowiec Polonii Warszawa.

Transmisję sobotniego spotkania przeprowadzi Telewizja NSK – link. Zapraszamy na wspólne oglądanie transmisji i kibicowanie naszej drużynie do Czarnej Koszuli na K6!

Legionovia Legionowo – Polonia Warszawa, sobota, godz. 13:00

fot. Jędrzej Ostrowski