GLÓWNY SPONSOR Sponsor Sii

I Drużyna

Czas na ligowe starcie z Jagiellonią II. „Nie ma miejsca na błąd. Zrobimy wszystko, by punkty zostały na K6”

  • Strona Główna
  • Aktualności
  • Czas na ligowe starcie z Jagiellonią II. „Nie ma miejsca na błąd. Zrobimy wszystko, by punkty zostały na K6”
Data publikacji: 25.03.2022

Czarne Koszule w ramach 23. kolejki 3 Ligi zmierzą się u siebie z Jagiellonią II Białystok. Podopieczni Rafała Smalca w ostatnią niedzielę wygrali z Błonianką Błonie 2:0, po bramkach Marcina Kluski i Adama Pazia.

– Ostatni mecz z Błonianką Błonie był pod pełną naszą kontrolą i wynik nie był zagrożony. Dominowaliśmy na boisku i odnieśliśmy pewne zwycięstwo. Na pewno warto tutaj podkreślić dobrą grę w defensywie całego zespołu. Błonianka nie stworzyła sobie sytuacji pod naszą bramką. Nasza organizacja w grze defensywnej przyczyniała się do tego, że wysoko atakowaliśmy przeciwników i szybko odbieraliśmy piłkę – skomentował ostatni mecz Michał Brudnicki.  

W sobotę powalczymy o trzecią wygraną z rzędu w tym roku i komplet arcyważnych punktów. Aktualnie w tabeli nasza drużyna zajmuje drugie miejsce i traci do lidera sześć oczek, ale ma o jedno spotkanie rozegrane mniej od zajmującej pierwsze miejsce Legionovii Legionowo. O jeden punkt mniej od Czarnych Koszul, ale w 21 meczach ma zespół Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

– Rezerwy zespołów ekstraklasowych charakteryzują się tym, że bez względu na wynik nie mają nic do stracenia. Grają, aby rozwijać poszczególnych zawodników, więc czeka nas na pewno ciężki mecz pod tym kątem, ponieważ zawodnicy nie odpuszczą przez całe spotkanie. Młodzi zawodnicy będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony, bo też walczą o swoją przyszłość w klubie. Jagiellonia II jest drużyną dobrą jakościowo i dobrze prezentuje się piłkarsko, więc będzie to ciekawe spotkanie. Na pewno zawodnicy Jagiellonii będą chcieli kreować sytuacje i stwarzać zagrożenie pod naszą bramką, dlatego myślę, że nie będzie to łatwe spotkanie. My zrobimy wszystko, by komplet punktów został na K6! – zaznacza nasz zawodnik.

I dodaje: Patrzymy w tabelę, wiemy, że mamy stratę do lidera i nie ma miejsca na błąd. W każdym meczu gramy o zwycięstwo. Jesienią straciliśmy sporo punktów i teraz w rundzie wiosennej nie możemy sobie na to pozwolić.

Jagiellonia II Białystok rundę wiosenną rozpoczęła od zwycięstwa nad Wissą Szczuczyn 4:0 i remisem z Unią Skierniewice 3:3. W 21 meczach drużyna z Białegostoku wywalczyła 25 punktów i zajmuje dwunaste miejsce w tabeli, mając tylko o jedno oczko mniej od KS Kutno i ŁKS-u II Łódź.

– Od lata minęło sporo czasu i był to bardzo dobrze przepracowany okres. Czuję się lepszym zawodnikiem i jesteśmy zupełnie inną drużyną. Dzięki ciężkiej pracy, którą wspólnie wykonujemy w meczach pokazujemy swój potencjał i cały czas się rozwijamy – mówi na koniec Michał Brudnicki.

W sobotę nie może Was zabraknąć na trybunach! Bilety na mecz z Jagiellonią II są już dostępne w sprzedaży online – bilety. Wszystkich kibiców, którzy tego dnia nie mogą być z nami na K6 zapraszamy na transmisję spotkania na Polonia TV.

Polonia Warszawa – Jagiellonia II Białystok, sobota (26.03), godz. 17:00