I Drużyna

Bilety na mecz Polonia Warszawa – Pogoń Siedlce

Data publikacji: 08.11.2022

To ostatnia niedziela

„To ostatnia niedziela” śpiewał Mieczysław Fogg przed II wojną światową. To właśnie niedzielnym spotkaniem zakończymy ten szalony, ale jakże fascynujący piłkarski rok. Bez dyskusji promocja do eWinner 2 Ligi była niemałym sukcesem, ale kto wie – może za pół roku będziemy świętować kolejny awans? W każdym razie skupmy się na dzisiejszym pojedynku. Zwycięstwo jest w stanie zagwarantować nam zimowanie na drugiej pozycji, ale ekipa Marka Saganowskiego tanio skóry nie sprzeda przy żywym dopingu swoich kibiców. Jako kibice dajmy dziś z siebie wszystko i ponieśmy piłkarzy do zwycięstwa w tym pojedynku!

KIEDYŚ TO BYŁO…

Ostatni raz z Pogonią Siedlce mierzyliśmy się cztery miesiące temu na inaugurację sezonu, ale to spotkanie zakończyło się dość niechlubną porażką. Gdyby cofnąć się dalej, w roku 2021 rozegraliśmy sparing w Siedlcach 30.01.2021, a ten mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla warszawskiej Polonii. Warto odnotować, że wtedy gola strzelił, aktualnie grający w barwach Pogoni, Marcinho. Patrząc zaś na dalsze statystyki spotkań z naszymi niedzielnymi rywalami, to od 2016 roku rozgrywaliśmy z Pogonią tylko mecze towarzyskie, za każdym razem je wygrywając. Lecz nie spoglądając już na statystyki sparingów, trzeba wziąć się w garść i nie oddać w tych zawodach trzech punktów rywalom.

EUFORIA SIEDLCZAN

Pogoń z pewnością jest podbudowana ostatnimi wynikami, a szczególnie czwartkowym zwycięstwem w Pucharze Polski nad Resovią Rzeszów. Biało-Niebiescy wygraną 1-0 zapewnili sobie udział w ćwierćfinale rozgrywek. Niemniej jednak mecze w środku tygodnia bardzo męczą i podopieczni Marka Saganowskiego mogą mieć już dość grania, szczególnie ze względu na zbliżający się mundial i bardzo długą przerwę (piłkarska wiosna zacznie się pod koniec lutego).

Jak na razie piłkarze z nowym dowodzącym rozegrali dopiero trzy mecze. Zaliczyli remis u siebie z Kotwicą Kołobrzeg, domowe zwycięstwo z rezerwami Zagłębia Lubin i wygraną w pucharze z Resovią. O zespole Pogoni za dużo powiedzieć nie można – przez ostatnie trzy mecze strzelili tylko dwie bramki, ale nie stracili ani jednej.

Na wyjeździe Biało-Niebiescy grają niemalże najsłabiej w lidze, mając na koncie 2 zwycięstwa, 1 remis i aż 7 porażek! Ekipa Marka Saganowskiego najczęściej gole zdobywa po 75 minucie, lecz narażając się na kontry rywali – w tym samym czasie traci najwięcej bramek.

Warto też odnotować, że w 10 z 15 ostatnich meczów wyjazdowych tego zespołu padło powyżej 2,5 gola.

UWAGA: NIEBEZPIECZEŃSTWO!

W zespole gości nieocenioną postacią jest środkowy napastnik – Damian Nowak. 30-letni napastnik ma już na koncie ponad 50 rozegranych meczów w 1. Lidze, a w tym sezonie zanotował już 9 ligowych i 3 pucharowe trafienia. Zaś najlepszym asystentem ekipy z Siedlec jest doświadczony lewy napastnik – Cezary Demianiuk, mający w tych rozgrywkach 3 bramki i 3 asysty. Rozegrał on w tym sezonie aż 92% możliwych minut (1802 minuty)! Warto wspomnieć też o kapitanie Biało-Niebieskich – Macieju Wichtowskim. To on odpowiada za cały blok defensywny swojej drużyny, a jednocześnie notuje bardzo dobre występy. Zagrał 81% minut (1604 minuty) i ma na koncie po dwie bramki i asysty.

GRALI W BARWACH POGONI

Warto wspomnieć, że zespół z Siedlec reprezentowało kiedyś kilku zawodników Polonii.

Michał Bajdur – zawodnik Pogoni w sezonie 2016/2017 oraz 2017/2018. Zaliczył w ich barwach 59 spotkań oraz zanotował 5 bramek i 8 asyst. Tak wspomina swój pobyt w drużynie rywala:

– Mój pobyt w Siedlcach można podzielić na dwa etapy: pierwszy sezon był dobry, graliśmy fajną piłkę, natomiast drugi skończył się już gorzej. Na ostatnia kolejkę znaleźliśmy się na miejscu barażowym, który finalnie przegraliśmy i spadliśmy do 2 ligi, to bardzo bolało…

Jeszcze niedawno, bo w rozgrywkach 2018/19 w barwach Pogoni Siedlce grał Adam Pazio. Rozegrał w Siedlach 33 spotkania oraz zdobył 2 bramki. Adam też przekazał nam kilka słów a propos swojego pobytu w obozie niedzielnych gości:

– Czas spędzony w Pogoni Siedlce oceniam bardzo pozytywnie. Tworzyliśmy fajna drużynę, a ja miałem przyjemność być jej kapitanem. Sezon, który tam spędziłem bardzo przypomina mi obecny w wykonaniu Polonii. Po słabym początku zanotowaliśmy serię bodajże 17 albo 18 meczów bez porażki. W Siedlcach mam wielu znajomych z którymi utrzymuje kontakt, więc z niecierpliwością czekam na to spotkanie i zgarnięcie 3 pkt!

W tym samym czasie co Adam w drużynie Pogonistów grał też nasz filar w linii środka pola – Piotr Marciniec. W Siedlach zadomowił się na aż 2,5 roku, grając tam w sezonie 2018/19, 2019/20 i rundzie jesiennej 2020/2021. On też dobrze wspomina tamte chwile:

– Pobyt w Siedlcach wspominam dobrze. Poznałem tam sporo fajnych ludzi, chociaż piłkarsko nie był to zbyt obfity czas. Wydaje mi się, że brakowało tam cierpliwości i stabilności. W Polonii wyglada to zupełnie inaczej i mam nadzieję, że dziś punkty zostaną na Konwiktorskiej.

Mniejsze epizody w Siedlcach rozgrywali także Michał Grudniewski, Marcin Kluska czy Tomasz Wełna. Aktualnie w drużynie Biało-Niebieskich gra także nasz były zawodnik – Marcinho. W Polonii rozegrał on 30 spotkań z dorobkiem 4 bramek i 9 asyst.

Przy okazji swoje chwile w Siedlcach miał nasz były zawodnik – Daniel Gołębiewski, którego z pewnością pamięta wielu kibiców Czarnych Koszul.Przed meczem napisał nam kilka słów od siebie:

– Pogoń Siedlce to klub z ogromnymi możliwościami, który 8 lat temu bił wiele klubów jeśli chodzi o infrastrukturę. Świetne wspomnienia, ponieważ udało się utrzymać drużynę w 1 lidze, a po chwili zrobić historyczny wynik dla klubu – po rundzie jesiennej byliśmy na 5 miejscu z możliwościami na awans – w tym momencie zdecydowałem, że odejdę z klubu, ponieważ osoby zarządzające nie miały planów, by spróbować awansować. Od tego momentu klub zaliczał tylko regres.

Reasumując: dla mnie Pogoń Siedlce to klub mający wiele atutów, by być świetnym miejscem do rozwoju młodych zawodników.

Przy okazji pozdrawiam wszystkich cierpliwych kibiców Polonii, bo cierpliwość w sporcie oznacza sukces.

ODGRYŹĆ SIĘ ZA OSTATNIĄ PORAŻKĘ

By zakończyć pozytywnie ten rok i udać się na zasłużony wypoczynek z uśmiechem trzeba wygrać najbliższe spotkanie. Mimo, iż aktualna trzecia lokata jest satysfakcjonująca, to o niebo przyjemniej by było skończyć rok ze stratą zaledwie punktu do lidera i zimować z poczuciem, że na wiosnę gonimy lidera.

Z ciekawych statystyk warto odnotować, że w 14 z 15 ostatnich meczów na K6 padło powyżej 1,5 gola, a 9 z 15 spotkań kończył się remisem do przerwy.

Pora pokazać rywalom, gdzie raki zimują i wygrać najbliższe spotkanie. W tym sezonie jesteśmy niepokonani na własnym boisku i niech tak pozostanie. Razem ponieśmy żywiołowym dopingiem naszych piłkarzy do zwycięstwa! Po trzy punkty Polonio!

KILKA SŁÓW OD POLONISTÓW

Michał Bajdur Sztab dokładnie analizuje każdego przeciwnika. W tygodniu dostaniemy dokładne informacje o tym jak chcemy zagrać i jak prawdopodobnie zagra przeciwnik, dlatego myślę, że będziemy dobrze przygotowani i nic nas nie zaskoczy. W ostatnim meczu nie zagraliśmy tak jakbyśmy tego chcieli i jest w nas dużo sportowej złości. Czekamy na niedzielę, żeby zakończyć ten rok zwycięstwem.

Krystian Pieczara Każdy mikro cykl jest ukierunkowany pod konkretnego przeciwnika i tak jest od zawsze. Nic poza tym się nie zmienia. Może jest trochę więcej ,,sportowej złości” i entuzjazmu, bo mecz na K6 to dla nas zawsze dodatkowa motywacja. Może zabrzmię jak ignorant, ale przede wszystkim koncentrujemy się na sobie i na tym, co możemy zrobić. Doceniamy oczywiście zespół z Siedlec, bo ostatnio nas ograł, ale pracujemy przede wszystkim nad tym, na co mamy wpływ.

KIBICE TEŻ MAJĄ GŁOS!

Formalnie za pasem runda jesienna, choć piłkarska jesień kończy się dopiero w ten weekend. Poprosiliśmy naszych kibiców, by podsumowali ten rok na boisku, ale też na trybunach oraz powiedzieli w co nasza drużyna będzie celować na wiosnę:

– Rundę jesienną w wykonaniu Polonii można uznać za spory sukces. Po średnim sierpniu nastąpiła piękna, złota jesień, w której przegraliśmy tylko jedno spotkanie.

Na co liczę na wiosnę? Oczywiście moim marzeniem jak i każdego kibica Czarnych Koszul jest 1 liga i myślę, że zawodnicy trenera Smalca mogą ten plan zrealizować. Co by nie mówić już rundę jesienną uznaje za sukces i liczę, że na wiosnę podtrzymamy poziom.

A co do kibiców to po prostu bajka. Wielu kibiców wróciło na młyn, robione są coraz lepsze oprawy, a co mecz jest nasze święto: kibiców i piłkarzy!

Tymon

Jestem pod wrażeniem rundy jesiennej w wykonaniu Polonii, ponieważ spodziewałem się walki o utrzymanie na poziomie centralnym. Polonia co by nie mówić bardzo miło mnie zaskoczyła i swoją postawą dała do myślenia wejście jeszcze w tym sezonie na zaplecze ekstraklasy! Wydaje mi się, że teraz możemy celować w tylko jedno – mistrza 2 Ligi!

Jeśli chodzi o kibiców natomiast… Uważam, że na K6 jest wspaniały klimat. Oczywiście zawsze może być więcej kibiców, lecz z czasem wydaje mi się, że i to przyjdzie. W końcu w tym sezonie średnia ilość kibiców jest większa niż w poprzednim sezonie. To dobry prognostyk na przyszłość!

W skrócie chodzenie na K6 to jedna z najlepszych rzeczy, które w ciągu tygodnia mogą spotkać człowieka. Całymi dniami wyczekuję weekendowego spotkania!

@poloniafanatics

Według mnie runda jesienna w wykonaniu Polonii była dobra, ale nie perfekcyjna. Mieliśmy wiele dogodnych sytuacji, które nie przyniosły skutku w postaci 3 punktów. Przykładem tego może być mecz z Garbarnią Kraków (1:1).

Runda wiosenna będzie stała pod znakiem zapewnienia sobie awansu, co będzie kluczowe w kontekście wejścia na najwyższy stopień rozgrywkowy w Polsce.

Atmosfery na trybunach nie da się opisać jednym zdaniem, gdyż była bardzo różnorodna (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Na jednym meczu było dość cicho, by na następnym było bardzo głośno. Generalnie brakowało mi nowych opraw. Opraw które mogły by podkreślić, że nasza ukochana Polonia wraca na szczyt!

Staś

Red. Tymoteusz Janczak

Zasady bezpieczeństwa podczas meczu z GKS-em Jastrzębie:

1. Każda osoba przed wejściem na stadion powinna zapoznać się ze wszystkimi obowiązującymi poniżej zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi uczestnictwa w wydarzeniu – zobacz tutaj.
  2. W meczu będzie mogło wziąć udział 3000 kibiców. W przypadku wyprzedania wcześniej wejściówek sprzedaż będzie zamknięta, dlatego zachęcamy do nabycia biletów wcześniej.
  3. Bilety na mecz będzie można nabyć w kasach w dniu meczowym w godzinach 13:00 – 17:00. Aby uniknąć kolejek przed wejściem, sugerujemy zakup biletów online.
  4. Przypominamy, że osoby, które zakupiły karnet i wybrały opcję Bilety muszą wygenerować ze swojego konta w systemie biletowym wejściówkę na mecz z Pogonią Siedlce.
  5. Bramy wejściowe zostaną otwarte dla kibiców od godziny 14:30.
  6. Wejście na stadion będzie możliwe tylko na podstawie dokumentu – karnetu/biletu uprawniającego do uczestnictwa w meczu. Informujemy także, iż każda osoba, która ukończyła 18 rok życia oraz dzieci będą weryfikowane przy wejściu przez bramki. Prosimy o przygotowanie dokumentu tożsamości, (dzieci – legitymacja).
  7. Karnet/bilet na sektor VIP upoważnia do korzystania z cateringu przygotowanego w sali nr 103 (parter) na stadionie.
  8. Wejście na sektor i strefę VIP przed i w trakcie meczu będzie możliwe na podstawie uprawniającego dokumentu, to jest karnetu/biletu.
  9. Osoby posiadające karnet VIP mają możliwość skorzystania z parkingu. Wjazd od ul. Międzyparkowej za okazaniem ważnej wejściówki.
  10. Podczas sobotniego meczu dla wszystkich kibiców będzie otwarty bar Czarna Koszula.
  11. Niedzielny mecz został zakwalifikowany jako impreza podwyższonego ryzyka. Napoje alkoholowe nie będą dostępne.
  12. Od godziny 14:30 otwarte będzie dla kibiców również stoisko z klubowymi gadżetami.

Obrońca

23′
23

Filip Arak

Obrońca

44′
77′ Nikta Vasin
46

Jakub Wawszczyk

Obrońca

77′ Bartosz Biedrzycki

Pomocnik

73′ Krystian Pieczara

Pomocnik

77′ Jakub Wawszczyk
16

Krzysztof Koton

Pomocnik

68′ Łukasz Piątek
19

Nikita Vasin

Pomocnik

77′ Filip Arak
17

Junior Radziński

Napastnik

10

Krystian Pieczara

Napastnik

73′ Michał Bajdur
Pogoń Siedlce Trener: Marek Saganowski
Trener: Marek Saganowski

1

Maciej Kikolski

31

Ernest Dzięcioł

47′
19

Maciej Wichtowski

26

Michał Rutkowski

86′
86′ Maciej Koloczek
24

Przemyslaw Misiak

24′
2

Tomasz Lewandowski

99

Bartosz Wicenciak

77′ Mateusz Piotrowski
7

Damian Szuprytowski

64′ Kamil Włodyka
29

Marcio Marcinho

64′ Cezary Bujalski
56

Cezary Demianiuk

94′

Maciej Koloczek

86′ Michał Rutkowski
20

Cezary Bujalski

64′ Marcio Marcinho
91

Jakub Sinior

8

Kamil Włodyka

64′ Damian Szuprytowski
6

Mateusz Piotrowski

77′ Bartosz Wicenciak